RADNIČKI NASTAVIO SA SJAJNIM IGRAMA: Nišlije u neverovatnoj utakmici pobedile Spartak (FOTO)

Časlav Vuković 22. 09. 2024. u 21:31

FUDBALERI Radničnog iz Niša nastavili su sa dobrim igrama u Superligi Srbije. Oni su u 9. kolu kao domaćini pobedili Spartak sa 3:2, a na ovom meču dogodila se jedna nesvakidašnja situacija.

Naime, u 70. minutu povredio se golman domaćeg tima Strahinja Manojlović. S obzirom na to da je Nikola Drničić u 66. minutu napravio poslednju promenu tim je morao meč da završi sa desetoricom na terenu, s tim da je na gol stao igrač Radivoj Bosić.

Iako je primio gol mora mu se odati priznanje. Uspeo je u jednoj situaciji dobro da reaguje i u maniru najboljih čuvara mreže pokupi centaršut.

Radnički je idealno otvorio susret, pošto je već nakon 11 minuta vodio sa 2:0, a oba gola postigao je Trivante Stjuart.

Subotičani su rezultat smanjili u 57. minutu preko Ilije Babića. Nakon toga se desila pomenuta situacija u kojoj su Nišlije ostale sa igračem manje i odjednom se gostima ukazala šansa da možda osvoje i sva tri boda.

Uspeo je Spartak da izjednači u 82. minutu preko Voja Ubiparipa, no nedugo potom domaćin je preko Pavla Ivelje uspeo da povrati prednost, sačuva je i trijufmuje.

Radnički u poslednje vreme igra veoma dobro. Ovo mu je bila četvrta pobeda u pet poslednjih prvenstvenih utakmica.

Ekipa sa stadiona "Čair" je trenutno peta na tabeli sa 15 bodova, dok je Spartak na 12. mestu sa osam.

BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“