KO SE OVOME NADAO? Derbi između Arsenala i Totenhema u senci rekorda Premijer lige

Novosti online 15. 09. 2024. u 16:57

Fudbaleri Arsenala savladali su Totenhem u derbiju četvrtog kola Premijer lige rezultatom 1:0.

Derbi severnog Londona počeo je vrlo uzbuljivo. Nije bilo previše lepih akcija, jer su obe ekipe uglavnom iz prekida pokušavale da dođu do gola, međutim odbrane su bile na visokom nivou. Ono što je takođe obeležilo prvi period utakmice jeste ogroman broj prekršaja i žutih kartona.

U prvom poluvremenu bilo je sedam žutih kartona, što je najveći ukupni broj izrečenih javnih opomena ikada u prvih 45 minuta jedne utakmice Premijer lige. Bez obzira na veliku borbu u prvom delu utakmice nije bilo promene rezultata.

Drugi deo utakmice doneo je nova uzbuđenja na "Totenhem stadionu". Arsenal je krenuo ofanzivnije i pokušao da dođe do prednosti što im je i pošlo za rukom u 64. minutu kada je Gabrijel uspeo da pogodi posle kornera. Zauzeo je dobru poziciju i sjajno iskoristio centaršut Bukajo Sake i glavom matirao Đulijelma Vikarija.

Do kraja susreta "Sparsi" su probali da dođu do izjedančenja ali je nedostajalo malo sreće da spreče poraz na svom terenu. Imali su Romero i Kiluševski dobre prilike iz daljine, ali je Raja oba puta bio skoncentrisan i sprečio gol, te su na kraju morali da čestitaju Arsenalu na pobedi.

Nakon ovog trijumfa Arsenal je drugi na tabeli sa deset bodova, dok je Totenhem zabeležio drugi poraz i trenutno je na 13. mestu Premijer lige sa samo četiri boda.