KAKVA UTAKMICA U LIGI NACIJA: Holandija i Nemačka podelili bodove u meču sa dosta golova (VIDEO)

Časlav Vuković 10. 09. 2024. u 22:39

HOLANDIJA i Nemačka odigrali su nerešeno - 2:2 u drugom kolu A divizije Lige nacija na "Johan Krojif Areni" u Amsterdamu.

Utakmica je bila sadržajna i veoma kvalitetna. Viđena su čak četiri pogotka, a moglo je da ih bude i više.

"Oranje" nije moglo bolje da otvorio susret, pošto je već u 2. minutu Mark Andre Ter Štegen morao da vadi loptu iz mreže. Rajan Gravenberh je poslao loptu u prostor za Tijanija Reijndersa kome nije bilo teško da matira golmana Barselone.

Ipak, "panceri" su se oporavili od ranog šoka i već do odlaska na odmor su uspeli da preokrenu rezultat.

Najpre je Denis Undav postigao prvenac u reprezentativnom dresu. On je natrčao na odbijenu loptu i zakucao je u gol rivala.

Vođstvo Nemačkoj je u trećem minutu nadoknade doneo Jozua Kimih. Ostao je igrač Bajerna sam na drugoj stativi i nije mu bilo teško da lotpu koju mu je dodao Undav smesti u praznu mrežu.

Holandija je baš kao i prvo sjajno otvorila i drugo poluvreme. U 50. minutu Brajan Brobi se našao u ulozi asistenta, a rezultat je poravnao Denzel Damfris.

Ishod se do kraja nije menjao, pa pobednika u Amsterdamu nije bilo, te obe ekipe posle dva kola imaju po trijumf i remi.

Upravo ove reprezentacije zauzimaju prve dve pozicije grupe 3 sa po četiri boda, Bosna i Hercegovina i Mađarska imaju po jedan.