POBEDA ZA KRAJ: Fudbaleri Srbije do 19 godina savladali vršnjake iz Portugala u prijateljskom susretu

Novosti online 10. 09. 2024. u 18:57

Fudbalska reprezentacija Srbije do 19 godina savladala je Portugal rezultatom 2:0 u poslednjem meču memorijalnog turnira Stevan Ćele Vilotić u Subotici.

Fantastično prvo poluvrme odigrali su fudbaleri Srbije. Šanse su se ređale kao na traci i mnoštvo pokušaja imali su "orlići". Luka Đorđević uspeo je da savlada portugalskog golmana u 9. minutu i tako donese Srbiji prednost na ovom meču. Nastavili su domaći fudbaleri da dominiraju, a sam podatak da je Srbija imala čak pet udaraca na gol, a Portugal ni jedan, dovoljno govori o tome.

Drugo poluvreme počelo je idealno po Srbiju. Već nakon jednog minuta sudija je dosudio jedanaesterac za "orliće", a Andrija Maksimović ga je hladnokrvno realizovao i duplirao prednost našeg tima. Nakon toga Portugalci su krenuli u ofanzivu i pokušavali na sve načine da se vrate u meč ali im nije uspevalo. Na kraju je Srbija uspela da upiše ubedljivu prvu pobedu na turniru Stevan Ćele Vilotić u Subotici.

U prvom meču "orlići" su poraženi od Mađarske 3:1, a u drugom od Crne Gore 2:1.

BONUS VIDEO: A POSLE PLASMANA U LIGU ŠAMPIONA... Evo šta se dešavalo u loži Marakane