SRBIJA PREJAKA ZA AZERBEJDŽAN: "Orlići" ostvarili četvrtu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo (VIDEO)

Časlav Vuković 10. 09. 2024. u 18:52

MLADA reprezentacija Srbije pobedila je Azerbejdžan u gostima sa 2:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Iako se znalo da izabranici Ljubinka Drulovića ne mogu da se domognu kontinentalnog takmičenja, odigrali su dobru utakmicu i zasluženo slavili u Bakuu.

Srbija je do prednosti došla u 26. minutu preko Vukašina Đurđevića. Fudbaler Partizana je postigao fantastičan gol.

"Orlići" su odlaska na odmor duplirali prednost. Igrao se 40. minut kad je Jovan Mijatović zatresao mrežu rivala. Dobio je napadač Njujorka sitija sjajnu loptu u prostor od Nikole Miličića, potom se sjajnim driblingom oslobodio čuvara i poslao loptu iza leđa Jusifa Imanova.

Bitan trenutak za ishod ove utakmice desio se u 47. minutu. Azerbejdžan je mogao da smanji vođstvo naše reprezentacije, ali je udarac sa bele tačke Narimana Ahundžadea zaustavio Lazar Kaličanin.

Do kraja meča rezultat se nije menjaa, a mogao je pošto je bilo nekoliko dobrih prilika na obe strane.

Srbija je ostala treća na tabeli sa 13 bodova i ovo joj je bio četvrti trijufm u kvalifikacijama. Prethodno su pobedili Azerbejdžan (2:0), Severnu Irsku (2:1) i Luksemburg (2:0).

Našu selekciju do kraja očekuje još jedan meč. Rival će 15. oktobra biti Ukrajina.

BONUS VIDEO: SEVER SLAVI: Zvezda je u Ligi šampiona!