CRVENA ZVEZDA U LIGI ŠAMPIONA! Marakana "progutala" Bode, preokret crveno-belih za istorijski uspeh!

Novosti online 28. 08. 2024. u 22:57

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Bode glimta rezultatom 2:0 u revanš meču plej-ofa kvalifikacija i plasirali se u grupnu fazu Lige šampiona.

Dobro su crveno-beli započeli prvo poluvreme. Krenuli su agresivno sa željom da što pre stignu do gola. Ređale su se šanse pred golom Bodea, ali je nedostajala prava završnica. Duarte, Olajinka i Ivanić bili su nespretni pred samim golom, a samo je jedan pokušaj Hvanga u 13. minutu išao u okvir gola.

Međutim, sve je krenulo bolje u 26. minutu kada sudija pokazao na belu tačku. Neoprezan je bio defanzivac Bodea i nespretno je oborio Milsona na ivici šesnaesterca, a loptu je uzeo Bruno Duarte. Brazilac je sigruno šutirao i matirao Haikina za 1:0 čime je utakmica vraćena na "početak". Nastavili su crveno-beli sa ofanzivom do kraja prvog dela utakmice međutim i pored nekoliko opasnih šansi Oljanike i Ivanića, nije bilo promene rezultata do kraja prvih 45 minuta.

Krenuli su ofanzivno crveno-beli i u drugom poluvremenu. Pokušavali su što pre da dođu do gola koji će im garantovati Ligu šampiona. Bode je u prvih nekoliko minuta pokušao da zapreti preko Feta, koji je u par kontranapada zapretio Iliću, ali je golman Zvezde sjajno reagovao. Prava erupcija oduševljenja dogodila se u 59. minutu kada je Elšnik šutirao, ali je lopta završila u korneru. Međutim, upravo je Slovenac izveo korner, a Spajić se najbolje snašao u šesnaestercu i povisio na 2:0.

U nastavku meča, Zvzeda je igrala mirno iako je Bode preuzeo inicijativu. Crveno-beli su se kvalitetno branili,a usput vrebali šanse iz kontranapada i prekida. Imali su izabranici Vladana Milojevića nekoliko dobrih prilika preko Ivanića i Endijaea, ali ponovo nije bilo dobre završnice. Međutim to nije smetalo Crvenoj zvezdi da izdrži do samog kraja i da sa 2:0 na svom stadionu prođe u potpuno novu Ligu šampiona.

Crvena zvezda - Bode 2:0

Drugo poluvreme:

90' + 6' - Kraj meča! Zvezda je u Ligi šampiona.

90' + 5' - Uspela je Zvezda da oduzme posed Bodeu. Crveno-beli drže sve konce u svojim rukama.

90' +1' - Ponovo sjajna prilika za Zvezdu, ali sjajno brani golman Bodea. Luka Ilić je šutirao.

90' -  Igraće se još pet minuta!

90' - Opasno je bilo za Zvezdu, ali Điga sjajno interveniše.

88' - Hvang je šutirao, ali ponovo Haikin dobro interveniše.

87' - Prekršaj za Bode. Slobodan udarac sa nekih 25 metara. Puma je zaradio žuti karton.

86' - Ivanić napušta igru, a ulazi Luka Ilić.

84' - Igra se pretežno na sredini terana. Bode ima nešto veću inicajtivu i pokušavaju da dođu do rezultata koji im može obezbediti makar produžetak, ali se Zvezda dobro brani.

80' - Ponovo je Ivanić uputio udarac iz daljine, ali Haikin je uspeo da odbrani.

77' - Pokušao je Mata, ali lak plen za Marka Ilića.

76' - Ivanić je potom imao odličnu priliku, ali nije uspeo da postigne gol.

75' - Sjajnu je priliku imao Endijae. Krenuo u kontru došao do ivice šesnaesterca ali se spetljao i pogrešio.

72' - Igru su napustili strelac Duarte i Olaijna, a u igri su Endijae i Dalsio. Pre njih je Puma ušao umesto Milsona.

69' - Centrirao je rezervista Cinkernagel, ali potpuno neprecizno. Bode trenutno drži loptu i napda, ali za sada, nema ozbiljnije pretnje.

22.25 -  Ovako je Zvezda povela sa 2:0

64' - Bila je velika opasnost za Zvezdu, ali je Spajić uspeo da izblokira udarac. Drugi korner za Bode.

61' - Frederik Sjevold je zaradio žuti karton.

59' - GOL! Posle kornera Spajić je postigao gol i Zvezda vodi sa 2:0.

58' - Bila je dobra prilika za Zvezdu iz daljine. Elšnik je šutirao.

56' - Bio je opasan udarac Feta, ali Ilić brani.

56' - Bila je opasna situacija za Zvezdu. Bode je bio u kontri, ali je Mimović fantastično intervenisao i otklonio svaku opasnost.

54' - Grub prekršaj napravio je Elšnik, pa mu je sudija pokazao žuti karton.

52' - Sada je Bode krenuo malo ofanzivnije, ali ni njihov centaršut nije bio precizan.

48' - Krenula je Zvezda ofanzivno, ali bez prave prilike. Milson je poveo napad, ali nije uspeo da pronađe Duartea.

46' - Počelo je drugo poluvreme! Crvena zvezda je krenula sa centra!

Prvo poluvreme:

45' + 1' - Kraj prvog poluvremena! Crvena zvezda vodi 1:0 protiv Bodea!

45' - Ponovo je Zvezda imala korner, ali nije bilo opasnosti po Bode. Igraće se još jedan minut.

44' - Probao je Milson iz daljine, ali potpuno neprecizno.

42' - Milson je pao i držao se za nogu, ali uspeva da nastavi meč.

40' - I dalje crveno-beli prete, ali sada je mnogo manje opasnosti za Norvežane, međutim Zvezda diktira tempo utakmice.

35' - Sada je opao tempo igre na obe strane. Zvezda polako pokušava da dođe do gola. Elšnik je probao iz daljine, ali lak plen za golmana Bodea.

21.36 -  Ovako je Zvezda povela protiv Bodea

31' - Velika šansa za Zvezdu! Ponovo je Oljanika šutirao, ali prečka je sprečila 2:0.

27' - Olajinka je dobro šutirao, ali lopta je otišla u korner! Traže crveno-beli penal, ali ništa od toga!

26' - GOL! Duarte je realzovao jedanaesterac!

24' - Penal za Zvezdu! Milson je nespretno oboren u šesnaestercu od defanzivca Bodea!

22' - Ponovo je Zvezda imala dobru akciju, ali završnica je nedostajala. Seul se nije dobro snašao.

17' - Ponovo crveno-beli prete! Olajinka je uzeo loptu Bjerkanu i dodao do Duartea, ali je Brazilac loše reagovao.

16' - Elšnik je izveo slobodan udarac, ali jako loš centaršut i lopta je otišla daleko do gola.

13' - Sa nekih dvadestek metara šutirao je Hvang. Bio je to odličan udarac, ali je Haikin odbranio i poslao loptu u korner.

12' - Bio je u dobroj prilici Olajinka, ali je preterao. Napravio je "potez više" i golman Bodea je to lako pročitao, te sprečio opasnost.

8' - Dobila je Zvezda poklon korner, ali ga nije iskoritila. Ostaje 0:0.

6' - Dobar napad Zvezde! Olajinka je imao sjajnu priliku, ali je propustio. Loptu je dočekao Ivanić ali pored gola.

5' - Milson je centrirao, ali nije bio precizan. Bez problema su igrači Bodea raščistili gužvu u šesnaestercu.

4' - Bode je ušao nešto agresivnije u duel! Imali su već nekoliko napada, a sada imaju i prvi korner!

1' - Utakmica je počela! Bode je krenuo sa centra!

20.58 - DVA DANA PRED KONCERT NA UŠĆU: Bajaga došao da podrži Zvezdu (VIDEO)

20.31 - Navijači Crvene zvezde "zapalili" stadion.

20.20 - Na stadion Crvene zvezde su pristigli i navijači Bodea.

20.11 - Iako je do utakmice ostalo nešto manje od 50 minuta, redovi na ulazu stadiona "Rajko Mitić" su ogromni.

19.56 -  Veliki broj navijača pristiže na "Marakanu". Takođe je ogroman broj ljudi ispoštovao poziv Crvene zvezde i obukao crveno-beli dres.

19.46 - Evo i sastava!

Zvezda: Ilić - Mimović, Điga, Spajić, Seol - Elšnik, Hvang - Olajinka, Ivanić, Milson - Duarte

Bode: Haikin - Sjevold, Bjertuft, Gundersen, Bjerkan - Evjen, Berg, Fet - Mata, Heg, Hauge

Na klupi crveno-belih su: Guteša, Ljivić, Kanga, Endijae, Katai, Puma Rodrigez, Dalsio, Rodić, L. Ilić, Drkušić, Prucev

Rezerve Norvežana: su Lund, Nilsen, Auklend, Saltnes, Moe, Felemersen, Serli, Kapskarmo, Tomič, Serensen, Zinkernagel, Mikelsen

19.31 - Važno upozorenje Crvene zvezde:

Pred sam meč, crveno-beli su podsetili da su pod uslovnom kaznom UEFA, te da preti zatvaranje cele severne i istočne tribine ako se bilo kakav predmet ili pirotehnika baci sa tribina ka terenu

18.53 - MILAN BORJAN ODUŠEVIO "DELIJE": Poslao moćnu poruku pred meč Zvezda - Bode (FOTO)

Uoči meča:

Crveno-beli dočuju norvešku ekipu na prepunom stadionu "Rajko Mitić" u želji da izbore četvrto učešće u Ligi šampiona, a drugo za redom. Ovo je istorijska prilika za izabranike Vladana Milojevića, a razlog je taj što će moći da budu prvi srpski klub koji će igrati u novom formatu Lige šampiona.

Bode je u prvom meču bio bolja ekipa i slavio rezultatom 2:1, ali je Zvezda golom Ognjena Mimovića uspela da sačuva nadu pred revanš i da pred velikim brojem svojih navijača napravi fantastičan rezultat.

Ono što, takođe, može da ohrabri crveno-bele jeste da i u slučaju poraza, imaju  obezbeđeno igranje u grupnoj fazi Lige Evrope.

BONUS VIDEO: "DAĆEMO SVE OD SEBE U REVANŠU": Ognjen Mimović veruje da će Zvezda ući u Ligu šampiona