MADRID TUGUJE: Umro legendarni fudbaler Reala koga Partizan pamti po zlu

Novosti online 21. 02. 2023. u 09:10

Bivši igrač i počasni predsednik "kraljevskog kluba" Amansio Amaro preminuo je u 84. godini života, javljaju jutros španski mediji.

Od Amansija se oprostio i Real Madrid.

- Primer igrača za Real Madrid, sadašnji počasni predsednik našeg kluba, bio je aktivan od 1962. do 1976. godine. U tih 14 sezona odigrao je 471 utakmicu, postigao 155 golova i postao jedna od velikih legendi našeg tima - podseća Real u saopštenju.

- Zbogom, Amansio!

Amansio je u Real Madrid stigao 1962. iz Deportiva de La Korunje kao najbolji strelac Druge lige. Amansio je sa Real Madridom osvojio šesti po redu Kup evropskih šampiona, devet Liga i tri Kupa Španije, a bio je i najbolji strelac 1969. i 1970. godine.

Amansio je bio strelac izjednačujućeg gola u čuvenom finalu KEŠ protiv Partizana u Briselu. On je u 70. minutu poravnao rezultat posle vođstva koje je crno-belima doneo Velibor Vasović. Šest minuta kasnije Fernando Serena postavio je konačni 2:1 na Hejselu za Real.