ENGLEZI IMAJU DEVET ŽIVOTA: ''Gordi albion'' nakon penal serije u polufinalu EURO 2024!

Filip Milošević 06. 07. 2024. u 20:42

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je Švajcarsku nakon penal serije (5:3) i tako se plasirala u polufinalu EURO 2024.

Totalna uspavanka u prvih 45 minuta igre, bez šansi za gol na obe strane. Spor i dosadan fudbal, baš kakav su Englezi igrali i tokom grupne faze.

U nastavku meča viđen je bolji fudbal. Švajcarci su poveli golom Embola u 75. minutu da bi Englezi odgovorili samo nekoliko minuta kasnije, tačnije u 81. minutu kada je Saka pogodio fenomenalno šutem izvan šesnaesterca.

Tokom prvog i drugog produžetka bili su bolji Švajcarci, ali nisu uspeli u tom periodu da stignu do gola i pre penala reše pitanje pobednika u ovom četvrtfinalu.

Penal serija je počela šutem Engleza. Svi njihovi igrači su bili precizni, dok je kod Švajcarske tragičar bio fudbaler Mančester sitija Akanđi, koji je promašio.

Engleska se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva!

Penal serija: Engleska - Švajcarska 5:3

Engleska - 1. Palmer pogađa, 2. Belingem pogađa, 3. Saka pogađa, 4. Toni pogađa, 5. Arnold pogađa i odvodi Englesku u polufinale!

Švajcarska - 1. Akanđi promašuje, 2. Šer pogađa, 3. Šaćiri pogađa, 4. Amduni pogađa

120' Kraj drugog produžetka, penali odlučuju polufinalistu!

114' Pokušali su Švajcarci šutem sa 20-ak metara, udarac je bio dosta neprecizan.

110' Omaleni ofanzivac Šaćiri menja strelca gola Emboloa.

106' Počelo je poslednjih 15 minuta ovog meča, ako neko ne trijumfuje, polufinalistu će odlučiti penali!

105' Kraj prvog produžetka!

96' Sjajan udarac Rajsa sa 25 metara koji je Zomer krajnjim naporom odbranio!

91' Počeo je prvi produžetak!

90+3' Kraj meča, 1:1. I ovaj meč četvrtfinala odlazi u produžetke!

88' Pokušao je Eze. Šutirao je malo pored leve stative, nova dobra prilika za Englesku.

81' Au, kakav gol Sake! Mladi Englez je sa vrha šesnaesterca ''opalio'' i pogodio ''malu mrežu'', spektakl! 1:1

75' Gooool! Strelac je Embolo, Švajcarska vodi sa 1:0!

66' Pokušao je iz voleja Ebišer da uglozi gol Engleza međutim šutira visoko iznad prečke.

57'  Dobar centaršut Rodrigeza ka Embolou koji je bio blizu lopte, ali je Konsa uspeo da mu zasmeta dovoljno da ne zahvati loptu kako je želeo.

52' Zapretila je Švajcarska! Embolo je šutirao u okvir gola a Pikford uspeo to da obrani.

47' Pokušao je šutem iz šesnaesterca Saka, ali odbrana nominalnog domaćina sprečava njegov šut.

46' Počelo je drugo poluvreme. Bez izmena na početku drugog perioda.

45' Kraj prvog poluvremena, 0:0.

41' Skoro ceo prvi deo igre Englezi kruže, pokušavaju po bokovima da probiju i uposle Harija Kejna ali im to nikako ne uspeva.

33' Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Fabijan Šer posle faula nad Belingemom.

30' Englezi drže loptu u ovim momentima. Izveli su drugi korner na meču, pomoćna igra i katastrofalno rešenje Sake.

24' Pokušali su ''Gordi albioni'' preko Sake međutim lopta mu beži i odlazi u gol-aut.

17' Pao je Kejn u šesnaestercu, sudija Orsato pokazuje da penala nema.

14' Prva udarac Engleza. Šutirao je Rajs sa 20 metara, ali su štoperi Švajcarske to izblokirali.

11' Prvi pokušaj na meču za Švajcarsku. Embolo je šutirao daleko pored gola.

8' Bez većih uzbuđenja u prvih nekoliko minuta. Početno ispitivanje snaga.

1' Meč u Dizeldorfu je počeo. Engleska je izvela loptu sa centra!

SASTAVI:

Engleska: Pikford - Voker, Stouns, Konsa - Tripije, Rajs, Maino, Saka - Belingem, Kejn, Foden.

Švajcarska: Zomer - Šer, Akanđi, Rodrigez - Rider, Frojler, Džaka, Ebišer - Endoje, Embolo, Vargas

UOČI MEČA:

Engleska je u osmini finala jedva preživela Slovake, koji su ih propusno namučili. Vodili su Slovaci većinu meča, a Džud Belingem je u 95 minutu doneo izjednačenje svom timu, da bi zatim u produžecima Hari Kejn postigao pobedonosni gol.

Švajcarska je vrlo lako stigla do četvrtfinala, pošto su u osmini izbacili Italijane lakše nego što su svi očekivali. Slavili su sa 2:0 a ''Azuri'' gotovo da nisu uspeli da priđu protivničkom golu.

BONUS VIDEO: TUČA NAVIJAČA NA EURO 2024: Albanci napali srpske navijače, ali kada se čulo "Juriš!" - nisu se dobro proveli