''LUDILO'' U GRUPI D NA EURO 2024: Francuska remijem sa Poljskom ispustila prvo mesto

Filip Milošević 25. 06. 2024. u 19:56

Fudbaleri Francuske i Poljske odigrali su nerešeno (1:1) u okviru poslednjeg kola grupe D.

Tokom prvih 45 minuta meča viđena je prava uspavanka, jednu šansu je imao Usman Dembele kada je sredinom prvog poluvremena izašao jedan na jedan sa golmanom, ali mu je to Skorupski odbranio.

U nastavku meča viđena je veća borba i bolji fudbal. Prvi gol na meču viđen je 56. minutu kada je sa bele tačke strelac bio Kilijan Mbape. Imali su nakon toga aktuelni vicešampioni sveta nekoliko prilika da dupliraju prednost međutim do nisu iskoristili. Kazna za promašaje im stiže u 79. minutu kada je Levandovski baš kao i Mbape bio siguran sa 11 metara.

Druga utakmica u ovoj grupi između Austrije i Holandije završena je 3:2, te su kao lideri u grupi D završili Austrijanci, Francuzi su drugi, dok će Holandija čekati rasplet sa treće pozicije.

Poljska je ovim rezultatom i definitivno završila učešće na ovogodišnjem izadnju Evropskog prvenstva.

BONUS VIDEO:  "FOKUS NAM JE PARIZ 2024": Basketaš Strahinja Stojačić za "Novosti" o Olimpijskim igrama