DRAMA NA EURO 2024: Užasne scene na meču Škotska - Mađarska! Završnica za nevericu

Aleksandar Ilić 23. 06. 2024. u 22:48 >> 21:47

FUDBALERI Škotske i Mađarske sastali su se u poslednjem duelu "A" grupe na Evropskom prvenstvu. Utakmica je završena rezultatom 0:1, što ne odgovara reprezentaciji Srbije, ali će se o stravičnoj povredi Barnabaša Varge govoriti u narednim danima.

Reprezentacija Srbije, kao i svi navijači u našoj zemlji pomno su pratili dešavanja na ovom meču. S obzirom da je "orlovima" bio potreban nerešeni ishod kako bi i slučaju eventualnog remija sa Danskom prošli dalje. Ipak, naša selekcija će morati da pobedi Dansku, jer je u desetom minutu nadoknade vremena Mađarska došla do pobede.

Nimalo lep fudbal gledali su navijači u prvom poluvremenu. Viđeno je mnogo faulova, prekida i centaršuteva, ali su šanse izostale.

Šokantne scene viđene su od 70. minuta kada je Barnabaš Varga stradao na terenu. Sudario se sa Angusom Ganom.

Mađarski igrač je ostao bez svesti i lekarska ekipa je u velikom broju izašla na teren.

Igrači su se okupili oko Varge, okružili ga i pokrili, neki su bili i u suzama, čak se i hvatali za glavu... Varga je na kraju hitno prevežen u bolnicu.

Pripretili su u završnici Mađari, najbolju šansu imao je Kevin Čobot, pogodio je stativu, ali je Kevin Čobot u 10. minutu nadoknade postavio konačnih 0:1.

ŠKOTSKA - MAĐARSKA - 0:1 (0:0)

90+10 - GOL! Mađarska postiže gol za pobedu!  Salaj je proigrao Čobota koji je tik pred kraj meča savladao Gana.

90+8 - Šenkland je šutirao, potom i Henli, dobro postavljen Peter Gulači.

90+2' Čobot pogađa stativu! Iskosa je pripretio mađarski tim, sreća uz Škote.

90+1 - Najbolju priliku za Mađarsku imao je Soboslaj, brani Gan, potom Nađ glavom pored gola šutira.

90 - Šutirao je Andras Šrefer, brani Gan. Deset minuta produžen je meč.

82' Pripretio je Šenkland, brani golman Mađarske, ipak, i da je bilo gola bio bi poništen zbog ofsajda.

77' Nakon deset minuta Varga je prevežen u bolnicu, bez svesti, vidno uznemireni bili su igrači na terenu.

68' Užasne scene, Vargi se ukazuje pomoć u petercu. Ugrači su zaštitili mađarskog reprezentativca, a hitno požuruju lekarski tim igrači. Kako je sve izgledalo pogledajte klikom na link.

58' Najčešće se čuju zvižduci sa tribina. Obe reprezentacije moraju da pobede da bi prošle dalje, ali ne deluje kao da to dovoljno žele. Čekaju i jedni i drugi šanse iz kontri.

46' Nastavljen je meč.

Rezultat iz prvog poluvremena odgovara Srbiji, koja će, ukoliko ostane na snazi i nakon 90 minuta igre, moći da prođe dalje i u slučaju remija protiv Danske.

45 KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

40' VELIKA ŠANSA ZA MAĐARSKU! Sjajno izveden prekid Mađara, ubačena je lopta za Orbana, on glavom tuče malo preko stative! Četvrti udarac ka golu Mađarska je uputila, dok Škoti uprkos posedu od 66 posto još uvek čekaju na prvi udarac.

36' Preuzela je Mađarska inicijativu, međutim Škoti su zatvorili svaki prilaz svom golu.

31' Soboslaj je oprobao udarac iz prekida sa preko 30 metara, pogodio je "živi zid", samo korner.

27' Pokušao je Kerkez nakon kontre, dobro se brane Škoti, samo korner za Mađare.

22' Jako traljava utakmica, iako Škotska ima posed, jedini šut u dosadašnjem toku meča uputili su rivali, ali nije bilo opasnosti po gol.

15' Škotska ima posed 76 posto u svojim nogama, ali za sada nema većih uzbuđenja na terenu.

1'  Počela je utakmica. Mađari su morali da ponove izvođenje početnog udarca, situacija koja se retko viđa na velikim takmičenjima.

UOČI MEČA

ŠKOTSKA - MAĐARSKA

Stadion: MHP Arena, Štutgart.

Sudija: Fakundo Teljo (Argentina)

ŠKOTSKA (5-4-1): Gan – Ralston, Hendri, Henli, Mekena, Robertson – Mekgin, Gilmur, Mekgregor, Mektomini – Adams.

MAĐARSKA: (3-4-2-1): Gulači – Botka, Orban, Dardaj – Bola, Stajls, Šafer, Kerkez – Šalaj, Soboslaj – Varga.

Škotska je treća u grupi sa jednim bodom, dok je Mađarska poslednjeplasirana bez bodova.

Škoti su poraženi od Nemačke 5:1 na otvaranju EURO 2024, dok je potom usledio remi sa Švajcarskom 1:1.

Mađari su poraženi od Švajcarske 3:1, a potom i Nemačke 2:0.

"Tartanska armija" nada se da će prvi put u istoriji ući u nokaut fazu kontinentalnog turnira. Za drugo mesto potrebno im je da Švajcarska izgubi od Nemačke, potom do izražaja dolazi gol razlika i međusobni učinak.

Obe selekcije mogu dalje i kao trećeplasirane u osminu finala. Mađarska mora da pobedi, a Škotima je i remi dovoljan da zadrže nadu.

SRBIJI POTREBAN REMI

Navijači u Srbiji takođe će pomno pratiti ovaj meč, da bi "orlovi" potencijalno konkurisali za jedno od mesta koje vodi treću najbolju selekciju dalje potrebno je da se ovaj meč završi remijem

ŠKOTSKA BEZ POBEDE OD 1996. GODINE.

Škotska ne zna za pobedu na Evropskom prvenstvu od kada je savladala Švajcarsku davne 1996. godine.

Po prvi put Škoti i Mađari igraće jedni protiv drugih u takmičarskim mečevima.