VELIKA AKCIJA U PRNJAVORSKOM RIBNJAKU: Počele pripreme za uklanjanje uginule ribe
MADA je novom sudskom odlukom novoimenovani stečajni upravnik Nataša Kosić, čak četvrti za godinu dana pod stečajem, naložila za ponedeljak početak a u već u utorak završetak uklanjanje uginule ribe u prnjavorskom „Ribnjaku“, nesnosni smrad koji se sve više širi praktično je već i pre vremena zasukao rukave šestorice radnika pod ugovorom.
Kako „Novosti“ saznaju, već u subotu nakon što su parkirani traktori i bageri, bukvalno preko noći, zbavili gorivo, počelo je krčenje zaraslih staza ribnjaka, kao i pripreme za kopanje rupa. Reč je o jamama u koje će, još se ne zna tačno koliko tona, biti zatrpana uginula riba. Da bi se posao propisno završio, za to je, uz naftu, nabavljeno i nešto više od tonu kreča.
- Startujemo od ponedeljak ujutro vađenjem uginule ribe na manjem bazenu blizu upravne zgrade. Odmah ćemo iskopati i rupe u koje ćemo staviti uginule ribe, posuti krečom i zatrpati. U utorak ćemo nastaviti u bazenima koji imaju više uginule ribe. Sve to nam je za 72 sata naložila nadležna inspekcija, koja ne računa vikend, pa verujemo da ćemo zadatak završiti u predviđenom roku-najavljuje stečajna upravnica Nataša Kosić.
DO GLIBA I KUPOVINE
U PRNjAVORU su sve glasnije priče da su sračunato propadanje i pljačka, stečajne i druge sudske zavrzlame, zapuštenost bazena i nehranjenje riba, očigledna namera „nekih moćnika“ da nekadašnji gigan srozaju do gliba i potom kupe za male pare. Inače, prnjavorski „Ribnjak“ je procenjen na 10,5 miliona maraka, sa 850 hektara vredne zemlje uz magistralni put Prnjavor-Derventa.
Radove će nadgledati inspekcija, a baš kao i uznemireni meštani, radnici ovog nekadašnjeg giganta poslati na biro za nezaposlemne, nadaju se da se sve neće završiti samo ukopom do sada uginule ribe.
-Ništa nećemo promeniti ako samo odradimo posao za ono što se veće desilo. Moramo sprečiti dalju katastrofu i spasiti preostale tone ribe, otkopom kanala, dovodom tekuće vode, redovnim hranjenjem ribe koju nismo nahranili još od 2019. godine-poručuje Mladen Kitić, nekadašnji poslovođa proizvodnje, sada jedan od šestorice radnika na birou pod ugovorom.