PUCNJAVA U BOLNICI U MUČIGENU: Osoblje se zabarakadiralo, u toku potraga za napadačem
BOLNICA u Mičigenu nalazi se pod blokadom jer je u njoj aktivni, naoružani napadač, dok se osoblje zabarakadiralo u ustanovi. Policija je potvrdila da se naoružani napadač nalazi u "Corewell Health Beaumont" bolnici.

Foto: Printskrin/ Youtube/ KING 5 Seattle
Medicinska sestra Barbara, koja radi u bolnici, rekla je da je čula da je pucnjava počela na odeljenju radiologije. Dobijena je naredba da svi ostanu na mestu u bolnici, koja se nalazi nedaleko od Detroita.
Medicinski radnici su se zabarikadirali unutar prostorija bolnice dok je osumnjičeni i dalje na slobodi, prenosi 7News Detroit.
- Ovo je hitan slučaj, u toku je aktivna pucnjava u zgradi u Troju - glasilo je upozorenje osoblju, prenosi Dejli mejl.
"Policija je na putu. Preduzmite odmah mere lične bezbednosti i pratite uputstva za bežanje, skrivanje i borbu", navodi se u u pozorenju.
- Za one koji trenutno nisu u objektu, držite se podalje. Ne vraćajte se u objekat dok se ne izda signal za bezbednost - apelovali su organi reda.
Policijska uprava Troja izdala je saopštenje oko 8:07 ujutru potvrđujući da se pucnjava dogodila.
- Možemo da potvrdimo da je došlo do pucnjave u Corewell Health Beaumont bolnici u Troju - napisala je policija na platformi Iks, bivšem Tviteru.
- Ovo izgleda kao izolovan incident, međutim, osumnjičeni nije u pritvoru. Molimo izbegavajte to područje - apelovali su.
Najmanje dvadesetak vozila organa za sprovođenje zakona viđeno je kako jure ka mestu incidenta.
(Telegraf)