ANA IVANOVIĆ U POSETI BEOGRADU: Poznata sportiskinja nastavlja saradnju sa UNICEF-om

Vojislava Crnjanski 02. 11. 2023. u 16:26

ANA Ivanović, svetska teniska zvezda i dugogodišnja nacionalna ambasadorka UNICEF-a u Srbiji, potpisala je ugovor o nastavku saradnje u naredne dve godine sa tom organizacijom, a tokom posete Razvojnom savetovalištu u Zemunu pružila je podršku roditeljima i deci sa smetnjama u razvoju.

Foto: UNICEF SRBIJA

Ana Ivanović se srela sa članovima porodica koje dobijaju usluge podrške u tom savetovalištu i razgovarala sa zaposlenima koji rade u okviru programa Rane intervencije.
Ona je angažovana kao nacionalna ambasadorka UNICEF od 2007. godine. Tokom saradnje, pružila je dragocenu podršku programima zaštite dece od nasilja, razvoju u ranom detinjstvu, jačanju kapaciteta jedinica za neonatologiju, inkluzivnom obrazovanju, kao i pomoć u vanrednim situacijama.
- Počastvovana sam zato što nastavljam saradnju sa UNICEF-om u Srbiji i pružam doprinos ostvarivanju prava za svako dete. Znam koliko ljubavi, brige i zaštite je potrebno da bi deca rasla i bila srećna. A zajedno sa partnerima, decom i mladima, možemo da osmislimo nova rešenja kako bi svako dete imalo podršku u ranom razvoju, pristup zdravstvenim uslugama i obrazovanju, zaštitu, kao i podršku u očuvanju mentalnog zdravlja. Sada je trenutak da delujemo da bismo obezbedili budućnost svoje dece i sveta kakav želimo - kazala je Ana Ivanović.

Foto: UNICEF SRBIJA

Potpisan ugovor o saradnji


Prilikom potpisivanja ugovora o nastavku saradnje, Dejana Kostadinova, direktorka UNICEF u Srbiji, konstatovala je da je privilegija imati ovu sportistkinju za nacionalnu ambasadorku UNICEF.

- Tokom dugogodišnje saradnje, Ana je pokazala nepokolebljivu posvećenost dobrobiti dece. Svih ovih godina pružala je dragocenu podršku UNICEF-ovim programima, a svojim ličnim donacijama pružila je pomoć i deci u vanrednim situacijama - istakla je Kostadinova.

Prema podacima UNICEF, svake godine u Srbiji oko 60.000 dece uzrasta do šest godina ima potrebu za dodatnom podrškom zbog razvojnih rizika, smetnji ili kašnjenja u razvoju. Pravovremenim uključivanjem u program ranih intervencija, kod više od 70 odsto njih razvoj se može vratiti u tipične tokove, dok je dugoročna podrška potrebna za oko 20 odsto dece.

UNICEF i Ministarstvo zdravlja su pre tri godine pokrenuli program porodično orijentisanih ranih intervencija kako bi unapredili postojeće usluge podrške porodicama i deci sa teškoćama i smetnjama u razvoju. Do sada je 19 razvojnih savetovališta u domovima zdravlja u Srbiji podržano da, u saradnji sa predškolskim ustanovama i centrima za socijalni rad, uvedu inovativni program ranih intervencija u svoju svakodnevnu praksu.

Pogledajte više