Stadion podelio navijače u Vranju

J. Stojković

17. 07. 2019. u 09:41

Najavljena izgradnja novog sportskog objekta ponovo "Zavadila" vlast i opoziciju u Vranju. Gradonačelnik ponosan na to što su privilegovani, uz Leskovac, Zaječar i Kraljevo

Стадион поделио навијаче у Врању

Maketa

NEDALEKO od Sportskog centra u Vranju je planirana izgradnja novog stadiona koji će na površini od 3.769 kvadratna, sa kapacitetom do 8.000 sedišta, zadovoljavati i standarde UEFA. Dok vlast smatra da će to biti velika dobit za lokalnu samoupravu - opozicija ima ozbiljne primedbe.

- Vrednost ove kapitalne investicije je oko 10 miliona evra, a ovim projektom Vlade Srbije su još obuhvaćeni Leskovac, Zaječar i Kraljevo, dok će u Nišu i Subotici biti rekonstruisani postojeći objekti. Realizacija se odvija posredstvom Kancelarije za upravljanje javnim ulaganjima - kaže gradonačelnik dr Slobodan Milenković.

Ali, Pokret slobodnih građana Vranja se oglasio saopštenjem za javnost u kojem poziva na širu debatu u kojoj bi, smatraju, trebalo da učestvuju stručnjaci iz oblasti sporta, urbanizma, arhitekture, politički činioci u gradu, ali i svi zainteresovani sugrađani.

- Postoje važniji infrastrukturni problemi. Već imamo dva stadiona i smatramo da u trenutku kada škole nemaju fiskulturne sale, nedostaju igrališta za decu i priželjkujemo bar jednu pristojnu zelenu oazu ovakav objekat ne treba da bude na listi prioriteta - tvrdi Nemanja Nuhijević, predsednik PSG u Vranju.

Ipak, gradonačelnik kaže da je to jedino mesto u vlasništvu grada koje je bilo pogodno za izgradnju stadiona, tim pre što prostor nije bio iskorišćen.

- Ovo je šansa da se konačno uredi Sportski centar u Vranju - smatra dr Milenković i veruje u to da će ova građevinska sezona biti iskorišćena za početak radova čiji je završetak je predviđen za 2022.

OPOZICIJA I STRUČNjACI

OPOZICIJA smatra da će izgradnja stadiona predstavljati trošak za koji u lokalnom budžetu nema sredstava. Kažu, za objekat sa 8.000 mesta je potrebno obezbediti najmanje 2.000 parking-mesta za koja je, po evropskim standardima, neophodan prostor od bar tri hektara. To u Vranju - tvrde - jednostavno ne postoji.

Istovremeno, stručnjaci upozoravaju na činjenicu da je za održavanje ovakvog objekta potrebno više od 80 miliona dinara godišnje, a lokalna samouprava trenutno, za finansiranje kompletnog sporta u gradu, izdvaja tek nešto više od 60 miliona.




Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (2)

Vranjanac

17.07.2019. 17:12

Ljudi, kada se nesto napravi mora i da se odrzava. Razumem opoziciju koja nikada nista nije napravila niti odrzavala. Pa do pre 5 meseci je ceo grad pricao kako je sramota da grad Vranje nema stadion, vec da se sve pravi po Beograd. Znamo li mi sta hocemo? Ocigledno da ne. Ko sisa opoziciju, Vranjanci jedva cekaju stadion!!!! A ovi neka i dalje kukaju.

Vr

17.07.2019. 17:14

Prostor postoji, a da to nije Sportski centar. Samo opozicija to jos ne zna!!!! Mozda bi znali da su radili nesto u vreme njihovog mandata.