Deca iz Sunca u plastenicima kod Prokuplja

D. ZEČEVIĆ

13. 07. 2019. u 13:40

Radna terapija obradovala korisnike dnevnog boravka u Vodicama

Деца из Сунца у пластеницима код Прокупља

RADNA terapija u dnevnom boravku za decu i omladinu ometene u razvoju "Sunce" u Vodicama, nadomak Prokuplja, minulih dana je bila u znaku aktivnosti koje su organizovane u plastenicima, gde su tokom proleća posađene povrtarske kulture.

Defektolog u Dnevnom boravku Ivana Ugrenović kaže da su korisnici uživali u plodovima svoga rada, pa im je berba paprika i krastavaca vratila osmehe na lica.

- Kvalitet proizvoda je na zavidnom nivou i oni će biti korišćeni za spremanje hrane u našoj kuhinji. S obzirom na to da će uskoro započeti i berba paradajza, jasno je da ćemo ostvariti i nama značajne uštede - naglašava Ivana Ugrenović, ne zaboravljajući da podseti na to da je pri podizanju plastenika, te sticanju praktičnih znanja za zalivanje, okopavanje i zaštitu povrtarskih kultura dragocena pomoć stigla od učenika i profesora poljoprivredne škole "Radoš Jovanović Selja".

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije