POSLE HAPŠENJA GINEKOLOGA: Priznao krivicu, Kruševljanke prekinule protest

S. BABOVIĆ-G.ĆIROVIĆ

31. 05. 2018. u 18:07

Slučaj kruševačkog specijaliste pred Višim tužilaštvom u Kraljevu

ПОСЛЕ ХАПШЕЊА ГИНЕКОЛОГА: Признао кривицу, Крушевљанке прекинуле протест

Foto: S. Babović

KRUŠEVAČKI ginekolog dr Vladislav Simić (63), osumnjičen da je od jedne pacijentkinje tražio i primio mito u iznosu od 100 evra priznao je krivicu na saslušanju u Posebnom odeljenju višeg tužilaštva za suzbijanje korupcije u Kraljevu, potvrđeno je “Novostima”.

Pacijentkinje specijaliste koji je uhapšen prošlog vikenda ispoštovale su želju porodice, advokata, kao i samog doktora i prekinule su u četvrtak dalja okupljanja u znak podrške.

Dr Simić je sa tužilaštvom, sklopio Sporazum o priznanju krivice na osnovu kojeg mu je izrečena kazna nošenja nanogice u kućnom pritvoru u trajanju od jedne godine, kao i zabrana bavljenja lekarskim pozivom.

"Bila sam u kontaktu sa porodicom, zamolili su da budemo dostojanstveni, da se ne okupljamo više, zahvaljuju se na podršci, od srca", navodi za “Novosti” Tanja Bolović, jedna od pacijentkinja dr Vladislava Simića, koji je kako nam je preneto, pušten iz pritvora, kod kuće je, i dobro se oseća.

U međuvremenu, više od 400 ljudi potpisalo je peticiju podrške ginekologu Dispanzera za zdravstvenu zaštitu žena Doma zdravlja u Kruševcu.

Najavljeno je i da će se nastaviti sa sakupljanjem potpisa. Na prvom skupu u znak podrške na Trgu mladih u Kruševcu u sredu popodne okupile su se pre svega pacijentkinje doktora, a među njima su mnoge došle sa bebama i decom.

Mnoge među njima uprkos sklopljenom sporazumu sa tužilaštvom ne veruju da je dr Vladislav Simić zaista uzeo novac od pacijentkinje.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (20)

sreten

31.05.2018. 18:25

Ја неразумем Докторе који узимају поред плате мито. Зашто господо ако вам је мала плата не напустите Државну службу и не отворите приватну ординацију па узимајте колко хоћете. Све који раде у Државним установама треба кажавати за узимање мита јер пацијент даје имао новац он бих се обратио приватној ординацији неби чекао у ред.

Da si naucio da pises kako se pise, ne bi iznosio gluposti

31.05.2018. 20:26

@sreten - I deca lekara, posle tatinih 25 godina skolovanja, moraju da jedu svakog dana. Za 55k rsd to nece da moze...

Ulpijana

31.05.2018. 18:33

skupljanje potpisa u znak podrske doktoru.cekajte.. ovo se sigurno desilo u Srbiji gde bi drugde

Tt

31.05.2018. 18:34

Priznao je da je uzeo mito ali nije napravio lekarsku gresku. Sudeci po komentarima radi se o dobrom lekaru I vrsnom strucnjaku i u vremenu kada nemamo dovoljno ginekologa, ovom kaznom (zabranom lekarskog rada) ce biti pogodjena zajednica u Krusevcu.Mogao je dobiti novcanu kaznu I drustveno-korisni rad.

Hercegov Grad

31.05.2018. 19:08

I ja sumnjam u njegovu krivicu,posto je zlo zavladalo ljudima i pokusavaju svakog da oljagaju,nezavisno da li od toga imaju koristi,cisto iz zavisti i ljubomore!

Alex

31.05.2018. 19:16

Primanje mita, bez obzira na iznos i bez obzira na kom radnom mestu, treba biti sankcionisan. Ali je interesantno da doktori ne odgovaraju kada zbog loseg lecenja ili nelecenja, pacijent umre. Primera ima koliko hocete koji se godinama vuku po sudovima, bez kraja. Takodje, javna je tajna da hirurzi traze i dobijaju stotine evra da bi nekog operisali "preko reda", a ne odgovaraju zbog toga. Sklona sam da pomislim da je ovom doktoru neko smestio.

Mira

31.05.2018. 19:18

ja čekam već 4 meseca da mi zakažu kada da dođem za razbijanje kamena u mokraćnom kanalu Naravno da sam dala 100 evra odmah bih uradila ne dam iako mi smeta boli me jake bolove ne dam svi čekaju da im nešto da te ne dam.

Раде

31.05.2018. 20:13

Наши лекари узимају мито од пацијената?дали је то могуће?Први пут чујем да се тако нешто у србији догађа.

Sad ce biti lakse bez dobrog lekara, ostace sto evra u dzepu

31.05.2018. 20:23

Mislite da ce mnogo dobrih lekara da radi za 55k rsd mesecno, u situaciji kada mogu da odu u Nemacku i da rade za 5500 bez nostrifikacije? Samo se radujte, lecice vas baba Jage travama, kako je krenulo, ili "privatni doktori" sa privatnih fakulteta, a ne zna se kada vam se crnje pise. Bitno da smo sacuvali sto jevra.

Lola

01.06.2018. 08:04

@Sad ce biti lakse bez dobrog lekara, ostace sto evra u dzepu - Uzimanje mita je krivicno delo. Ne bih da me lece oni kojima se podrazumeva iznudjivanje novca od pacijenata. Zaradjivanje na tudjoj muci, je karakteristika losih ljudi. a poznato je da ko nije dobar covek nikada nece biti dobar strucnjak. Moze da nauci, ali da li ce nauceno primeniti i posteno raditi, - nece!!

Zoran

31.05.2018. 23:02

Kako lose postaje dobro. To vidimo kroz podrsku koju da ju Srbi. Ivan Turgenjev: Ako nesto prihvatite kao nuzno zlo, ono vremenom sve vise postaje nuzno, a sve manje zlo.

Miljan Dencic

31.05.2018. 23:40

Ma divni lekari u Kruševac kom kbc. Sto se mene tice može da izgori živ tamo više ne idem. Svaki put kad sam otišao su ili su mi se. A ovima svaka čast za podršku, i treba da vas deru kao jarca.Sledeci put treba da vam traži po hiljadu evra i ima moju podršku za to

Daca

01.06.2018. 17:07

@Miljan Dencic - Nemam ništa protiv da svako iznese svoj stav, ali Kruševac ima pštu bolnicu, a ne KBC (velika slova), i niko ne treba živ da izgori. Stvar je u tome što mi doktora znamo, a ti ne. I on ne radi u opštoj bolnici već u Domu zdravlja Kruševac.

Zoran

01.06.2018. 03:46

Moja zena je u vreme Slobe odbila mito od 20 maraka. Covek nije verovao kad ona odbila, pitao je da nije malo. Kaze ona nije, to su moje 4 plate. Al ona sad ima privatnu ordinaciju ovde u SAD. I zamislite niko ne nudi mito, niti ona trazi.

Zulu

01.06.2018. 08:01

Covek udaje ćerku. Sve o njegovom poštenju za većinu nas koji živimo u Kruševcu i dalje stoji. Jednostavno, namestili su najpostenijeg od svih ginekologa ali covek nije mogao da dozvoli da ne prisustvuje makar 2 sata na ćerkinoj svadbi kao što mu je sada dozvoljeno. Rešavajte problem korupcije u bolnici, ne pravite budale od svih nas koji živimo u Kruševcu.

Petra

01.06.2018. 23:30

Nema kulture. Nema postovanja i nasoj zemlji. Kako smo krenuli nece imati ko da nas leci. Lekari nam odlaze. Okrenite se oko sebe samo gledate tudjeb brige. Samo se bavite ogovaranjima.

Stef

10.06.2018. 08:58

Kada dobrom lekaru zabranite rad, kaznili ste sve njegove pacijente. Primerenija kazna bi bila da mu se uzme određeni procenat od njegove plate na određeno vreme za humanitarne svrhe, kao i društveno korisni rad u određenom trajanju. Ovakva kazna , koju je ovaj lekar dobio, nikome ne koristi,pa je zbog toga besmislena.