Urušio se bunar dubine 32 metra

S. Babović

19. 03. 2018. u 16:17

Samo tri minuta nakon što je domaćica pokupila veš sa žice u dvorištu porodične kuće u selu Cerova kod Kruševca

Урушио се бунар дубине 32 метра

Foto: Privatna arhiva

Samo tri minuta nakon što je Elizabeta Ilić prekoračila prag porodične kuće u selu Cerova kod Kruševca, dvorišni bunar dubine 32 metra počeo je da se urušava.

Slučaj je prijavljen Štabu za vanredne situacije i Gradskoj upravi,a prema saznanjima „Novosti“, zemlja je poput vode počela brzo da „otiče“ u rupu, ostavljajući ogromnu štetu.

"Bunar je blizu kuće, a majka je možda neka tri minuta pre nego se urušio, prošla pored njega, jer je skupljala veš zbog kiše i snega ", svedoči za „Novosti“ Elizabetina ćerka Kristina Ilić.

"Ona je hvala Bogu nepovređena. Bunar je zatrpan sada, ali ispred asflatiranog dela kod kuće sada nema ničega, nema zemlje. Mnogo se plašimo za kuću, jer je došlo do temelja", rekla je Kristina.

Sagovornica „Novosti“ kaže da nikada ranije nisu imali problema sa urušavanjem zemlje, a da će strahovati za porodičan dom, nisu mogli ni da pretpostave.

"Sačekaćemo nekoliko dana da prođu ove padavine, kao i da se zemlja malo osuši, pa ćemo videti,nadam se da će nam se pomoći da rešimo ovaj problem", kaže nam Kristina.

U Štabu za vanredne situacije navode između ostalog da je nakon urušavanja bunara na imanju Radeta Ilića urađena privremena sanacija nasipanjem krupnog šljunka. Prema izveštaju Odeljenja za odbranu i vanredne situacije Gradske uprave, deo obale Garskog potoka neposredno uz saobraćajnicu odronio se u MZ Lazarica, u ulici Miše Mitrovića br.136.

Foto: Privatna arhiva

"U naseljenom mestu Gari na imanju Anđelković Miroljuba došlo je do odrona dela obale Garskog potoka u veličini od 10 kubika, a odron je delimično pregradio korito potoka ", iznose u Odeljenju za odbranu i vanredne situacije.

Iz Odeljenja navode da je uPakašnici klizište širine oko 30 kubika zapunilo putni jarak i nožica klizišta delimično prelazi na kolovoz. U oba slučaja nisu ugroženi građevinski objekti.

PADAVINE „PROBUDILE“ ZEMLjU“
Usled padavina i prošlogodišnjih suša, ovog meseca proradila su klizišta u selima Sebečevac,Zdravinje,Velika Kruševica,Mala Reka i Ribare.
Kiša u Kruševcu pada skoro bez prestanka i na Južnoj Moravi je i dalje na snazi redovna odbrana od poplava. Nadležni savetuju opreznu vožnju na državnom putu Kruševac-Đunis-Deligrad koji je u dva navrata bio pod vodom.

Na dve lokacije u naselju Đunis postavljena su dva rezervoara od po 1.000 litara sa pijaćom vodom za snabdevanje stanovnika, odnosno domaćinstava čija su dvorišta i bunari bili poplavljeni prethodnih dana. JKP Kruševac po potrebi dostavlja i tehničku vodu, a svi pripadnici Štaba za vanredne situacije su još uvek u pripravnosti.

Foto: Privatna arhiva

Pored kiše,u ranim popodnevnim satima, u Kruševcu su krenule i snežne padavine.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije