Sremuš medveđi, a svetski!

Milorad BOŠNjAK

01. 12. 2017. u 17:43

Za narodni divlji lek iz Gornjeg Milanovca vlada sve veće interesovanje. Preparate Previslava Milića od belog luka preuzimaju vodeći sajmovi

Сремуш медвеђи, а светски!

TVORAC Previslav Milić iz Gornjeg Milanovca Foto M. B.

PRVI u svetu, Previslav Milić (63) iz Gornjeg Milanovca patentirao je i brendirao originalne preparate koje sam pravi od sremuša, samoniklog belog luka, u narodu poznatog kao medveđi luk (latinski: allium ursinum). Luk divlji, a svetski i - izuzetno lekovit.

Od srpskog Zavoda za intelektualnu svojinu Milić je dobio sertifikat posle 22 meseca raznih provera tog preparata. Na sajmu "Tesla fest" u Novom Sadu osvaja - Zlatni pehar! Zatim dobija Zlatni pehar i glavnu povelju Ruskog patentnog zavoda "Arhimed", pa nagradu Bugarske unije pronalazača.

Zbog utvrđene lekovitosti svih sastojaka u "sremušinu", pozivan je na međunarodne sajmove pronalazača, pa je lek predstavljen u Moskvi, Parizu, Briselu, Madridu, Rimu, čak i u dalekom Seulu, iako sam Milić u te gradove nije putovao, jer nema para... Taj narodni a sertifikovan lek naročito traže bolesnici iz balkanskih zemalja. On im lek šalje poštom, pa - ko zahvalno plati, ko ne. Zarada tu nije velika, veliki su troškovi. I, iznad svega - Milićevo srce!

- Tečne lekove "sremušin" spravljam po svetskom standardu Hasap, uz odobrenje Zavoda za javno zdravlje Srbije. Leče visok krvni pritisak, masnoću u krvi, bolesti štitne žlezde, normalizuju probavu, jačaju imunitet, izlučuju višak sluzi iz pluća, čiste jetru. Vode se zvanično kao pomoćno lekovito sredstvo - objašnjava Milić.


BERBA
DA bi preparat postigao najbolji efekat, najbolje je sremuš brati od Mladenaca do Đurđevdana, jer posle gubi neka lekovita svojstva, bude ljut i gorak. Bere se list, koji se zatim pere i melje, cedi i pakuje u flašice. U sastavu je 80 odsto sremuša, ostatak su srce divlje jabuke i drugo lekovito bilje, zavisno od vrste bolesti, nekad lovor, orah... - dodaje Milić.

PROČITAJTE JOŠ - Beli luk sprečava niz bolesti

Naučne radove o lekovitim svojstvima sremuša objavili su mnogi lekari, srpski i svetski. U studijama ističu sastojak kvercetin, kome sremuš i slične lekovite biljke najviše duguju svoje dejstvo na bolesti. Čitava nauka je razvijena oko njega. Na stranim univerzitetima, naročito Oksfordu i Kornelu, ispitivanja dokazuju da kvercetin usporava razvoj tumora, napredovanje različitih vrsta karcinoma, pogotovo raka dojke, debelog creva, zaustavlja rast leukemijskih ćelija...

- Dobio sam više od stotinu pisanih izjava zahvalnih bolesnika, koji svedoče da im je "sremušin" uveliko pomogao, ili ih učinio potpuno zdravima - priča Milić.

PREVODI

SVE o "sremušinu" prevedeno je na engleski, ruski i kineski jezik. Čak su i Kinezi, koji stolećima praktikuju narodnu medicinu, zainteresovani za ovaj jedinstveni preparat.




Pratite nas i putem iOS i android aplikacije