LOKALIZOVAN VELIKI ŠUMSKI POŽAR KOD KAMENJANA: Od šume - zgarište
25. 07. 2017. u 10:08
Šumski požar koji je izbio u zaseocima Studenice Kamenjani kod Kraljeva u potpunosti je pod kontrolom, a tome je doprineo pljusak koji je jutros pao

Foto: G. Šljivić
U akciji gašenja učestvovalo je čak 62 pripadnika vatrogasnih jednica iz Kraljeva, Raške, Ušća, Kopanika, Novog Pazara, Kragujevca, Kruševca i Jagodine, a lokalizaciji požara doprinela je i kiša koja je juče ujutro pala na ovom području.
- Požar je potpuno pod kontrolom. Većinu ljudstva smo otpustili sa požarišta, ostalo je 24 vatrogasaca kako bi dogasili panjeve. Na ovoj lokaciji ostajemo dok potpuno ne likvidiramo požar, a nove najavljene padavine svakako će nam olakšati posao – kaže Radoica Kočović, načelnik Odeljenja za vanredne situacije Raškog okruga.
A, kolika je materijalna šteta, kao i šta je uzrok požara, javnosti će biti saopšteno tek po završetku istrage.
