Ženama popust na kasi

Z. G.

31. 05. 2017. u 16:13

Grad 10. juna organizuje “dan jednakih plata”

Женама попуст на каси

Foto Tanjug/Jaroslav Pap

KOMISIJA Skupštine grada za rodnu ravnopravnost je ponovo pozvala megamarkete i druge trgovinske radnje da se pridruže akciji “Dan jednakih plata”, tokom koje bi Novosađankama bila omogućena kupovina sa popustom od 11 odsto.

Poziv da učestvuju u akciji, planiranoj za 10. jun, poslat je na adrese više od 100 prodavnica i tržnih centara, saopštila je novinarima Mirjana Vasilić, predsednica komisije.

- Prema statistici, razlika u platama između muškaraca i žena iznosi 11 odsto. Odlučile smo stoga da pozovemo privredne subjekte da doprinesu podizanju svesti o potrebi za rodnom ravnopravnošću - istakla je Vasilić.

Direktorka Zavoda za rodnu ravnopravnost Dijana Milović napomenula je da je Novi Sad prvi u Srbiji, koji organizuje “Dan jednakih plata”.

Milovićeva je navela da 11 odsto manja plata, zapravo, znači da tokom godine žene ne budu plaćene za 22 radna dana.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

Раша

31.05.2017. 22:59

Е супер да жену пошаљем у куповину и још да уштедим пошто је то био мој посао.