Nema jačeg od Đorđa
04. 12. 2016. u 07:01
Mlađani Leskovčanin Đorđe Nikolić 24 nije ni sanjao koliko će mu bavljenje sportom promeniti život i da će mu doneti svetsku titulu u pauerliftingu
MLAĐANI Leskovčanin Đorđe Nikolić 24 nije ni sanjao koliko će mu bavljenje sportom promeniti život i da će mu doneti svetsku titulu u pauerliftingu, odnosno disciplini snage. Reč je o o manje poznatoj sportskoj grani koja se izdvojila iz mnogo poznatijeg dizanja tegova.
Nikolić, za "Novosti", kaže da je sa treninzima krenuo na nagovor prijatelja i vlasnika teretane u Leskovcu Milana Vasilova, koji je kod Đorđa prepoznao talenat i potencijal za svetske rezultate. Početno rekreativno dizanje tegova s vremenom je postala strast, nadmetanje s drugima, ali i sa samim sobom.
Pronašao je svoju omiljenu disciplinu u pauerliftingu, benč pres. Titule državnog i balkanskog šampiona, posle samo nekoliko godina treninga, nagovestile su pohod ka još većim uspesima. Državni i balkanski rekord omogućili su Đorđu da dođe i do titule svetskog šampiona u benč presu na takmičenju koje je krajem septembra održano u našoj zemlji.
ISHRANA
VRHUNSKI dizači tegova moraju da imaju i specijalan način ishrane. Tokom jednog dana neophodan je unos od 15 do 20 jaja, 300 do 500 grama svinjetine ili piletine, 150 do 250 grama pirinča, 2 jabuke ili pomorandže. Sve to mora da bude raspoređeno u 5 obroka.