Osvojili medalje usred puča u Turskoj
23. 07. 2016. u 16:45
Balkansko prvenstvo za takmičare do 17 godina održano u Bursi. U reprezentaciji Srbije prednjačili Kruševljani iz BK Zmajevi
VICEŠAMPIONSKA titula za sedamnaestogodišnjeg Luku Milića i dve bronzane medalje u ekipnoj i dubl konkurenciji - bilans je naših sportista koji su, od 15. do 17. jula, učestvovali na Balkanskom prvenstvu u badmintonu za takmičare do 17 godina, održanom u Bursi. Ni pokušaj vojnog puča u Turskoj, koji je naše talente zatekao usred šampionata, dakle, nije sprečio njihov pohod do medalja...
Kruševljanin Luka Milić je, pored srebra u individualnoj kategoriji - zajedno sa sugrađaninom Sergejem Lukićem, u dublu - osvojio bronzanu medalju, a bio je i deo šestočlane ekipe koja je zauzela treće mesto u svojoj konkurenciji.
- Pomalo sam razočaran jer sam imao dve meč-lopte u finalu, a i već sam u prethodnom delu takmičenja pobeđivao tog protivnika, Mesuta Sezera. Pretpostavljam da je umor učinio svoje - kaže Milić, maturant Sportske gimnazije u Novom Sadu i dugogodišnji član badminton kluba Zmajevi iz rodnog Kruševca.
Ističe i to da je kompletno takmičenje bilo vrhunski organizovano, a bezbednosna situacija uvek pod kontrolom, pa nije bilo straha... Po povratku iz Turske je već nastavio sa treninzima - praktično dva puta dnevno - i priprema se za predstojeće turnire, te Evropsko prvenstvo u Francuskoj za igrače do 19 godina, koje je zakazano za naredni april...
Dragan Antić, koji je vodio srpsku reprezentaciju, inače dugogodišnji je trener kruševačkih Zmajeva, iz čijih redova je "regrutovano" čak četvoro od ukupno šest učesnika Balkanijade, poručuje da naši sportisti već pakuju kofere za prepreme u Solunu. Jer, naredni cilj su medalje na Balkanskom prvenstvu u kategoriji do 15 godina, krajem avgusta, u Kruševcu.
HVALA KONZULU I MINISTARSTVU
BALKANIJADA u Turskoj je okupila sportiste iz Bugarske, Rumunije, Gruzije, Grčke, Moldavije, Srbija i zemlje domaćina, a konkurencija je bila toliko jaka da se može govoriti i o svojevrsnom mini Evropskom prvenstvu. Luka Milić, Nenad Milošević, Aleksa Lutovac, Sergej Lukić, Marija Sudimac i Anja Velimir su nastupali na manje od 200 kilometara od Istanbula, a Radomir Jovović, predsednik UO Badminton saveza Srbije, posebno zahvaljuje generalnom konzulu Srbije Zoranu Markoviću i predstavnicima Ministarstva omladine i sporta, koji su učinili sve da naš tim bezbedno završi takmičenje.