UO VK PARTIZAN PODNOSI TUŽBU ZBOG “BANJICE”: Dokazati vlasništvo

V.N.

03. 04. 2018. u 17:49

Crno-beli ne prihvataju zahtev Ustanove sportski centar “Voždovac” kojim se traži da predaju kopije ključeva svih prostorija koje se nalaze na plivalištu

УО ВК ПАРТИЗАН ПОДНОСИ ТУЖБУ ЗБОГ “БАЊИЦЕ”: Доказати власништво

VK Partizan logo

UPRAVNI odbor Vaterpolo kluba Partizan ne prihvata zahtev Ustanove sportski centar "Voždovac", kojim se od crno-belih traži da predaju kopije ključeva svih prostorija koje se nalaze na plivalištu "Banjica". U saopštenju se ističe da je direktorki kluba Tatijani Rakas naloženo da kod nadležnog suda podnese tužbu radi utvrđivanja prava svojine na objektu.

Crno-beli ističu da je Privredni sud u Beogradu, 23. maja 1997, u skladu sa ranijim rešenjem IO SO Savski venac i Višeg privrednog suda, doneo rešenje kojim se upisuje pripajanje preduzeća SRC "Banjica" VK Partizan, a istog dana Privredni sud u Beogradu je doneo rešenje kojim se briše preduzeće SRC "Banjica" pripajanjem VK Partizan, te imovinu, sredstva, prava i obaveze preuzima VK Partizan. Zato je direktorki naloženo i da se pokrene upravni spor protiv rešenja gradonačelnika grada Beograda od 22. decembra 2017, po kome Partizan svoj deo prostora na objektu treba da ustupi USC "Voždovac".

VK Partizan je za kratko vreme, otkad ima saznanje o rešenju gradonačelnika o ustupanju svog dela prostora USC "Voždovac" i o rezultatima spora između SO Voždovac i SO Savski venac, u koji nije bio umešan, bio konstruktivan u iznalaženju adekvatnog rešenja svih spornih pitanja.

Interese Partizana će zastupati advokatske kancelarije: Milorada Panjevića, Danila Pašajlića, Tome File, Gorana Petronijevića i prof. dr Dragoslava Slovića.

NIŠTA JOŠ NIJE DOGOVORENO
VK Partizan demantuje izjave predsednika SO Voždovac Aleksandra Savića da su se Opština i Partizan dogovorili o uslovima daljeg korišćenja SC. Na sastanku Savića i predsednika UO Aleksandra Šoštara nije bilo reči o imovini, već o sportskim pitanjima i problemima. Šoštar se sa predstavnicima Opštine dogovorio da pravnici rešavaju pravna pitanja imovine.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

Nina

03.04.2018. 18:07

Cim imaju para da plate ove silne advokate,znaci da su bogat klub.Sledeci put neka ne cvile i ne traze milostinju od drzave!!!!