Grend slem u Parizu i dalje bez krova na stadionima: Dok pada kiša - igrajte karte
27. 05. 2017. u 13:34
Kada je ceo dan otkazan zbog kiše organizatorima je lice bilo crveno kao šljaka, ali nisu mogli mnogo toga da urade

Stadion "Filip Šatrije" foto: Piksel
PROŠLE godine je celodnevni program na Rolan Garosu otkazan zbog kiše. Takva nedaća se dogodila posle 16 godina, ali organizatorima su ruke bile vezane, jer je pariski turnir i dalje jedini grend slem na kome nema barem jedan stadion sa pokretnim krovom.
- Hej, drugari, šaljemo vam malo sunca - šalili su se administratori Tviter strane Australijan opena, ali nikome nije bilo do smeha u tmurnom Parizu.
U Melburnu postoje tri stadiona sa krovom, na Vimbldonu centralni teren ima mogućnost da se pokrije, na Ju-Es openu se gradi drugi krov... Na Rolan Garosu bi spas mogao da dođe tek 2019, kada je planiran završetak rekonstrukcije.
- Kako možete da nas terate da igramo po kiši? Ovo je grend slem, ne fjučers - grmela je Agnješka Radvanska prošle godine.
Organizatorima je lice bilo crveno kao šljaka, ali nisu mogli mnogo toga da urade. Samo da daju preporuke igračima šta da rade tokom pauza. Na zvaničnom sajtu osvanuo je tekst o tome kako teniseri imaju na raspolaganju prostorije za igranje karata i monopola, gledanje serija, čitanje knjiga...
"ŠATRIJE" NAJVEĆI STADION
NAJVEĆI stadion u kompleksu Garosa je centralni teren "Filip Šatrije", koji je dobio ime po predsedniku Francuske teniske federacije i čoveku koji je vratio ovaj sport u program Letnjih olimpijskih igara 1988. Ima kapacitet 14.845 mesta, a tribine su nazvane po "četvorici musketara" - Brunjonu, Borotri, Košeu i Lakostu. Drugi po veličini je "Suzan Lenglen" stadion (10.068 stolica), a treći teren broj jedan (3.815).
Rajko
29.05.2017. 05:48
Nemaju pokriven stadion, nemaju reflektore za večernje termine i pravo je čudo da imaju terene i mreže.
Komentari (1)