Novak RG počinje protiv Granoljersa, Tim i Nadal na putu ka finalu
26. 05. 2017. u 12:51
Najbolji srpski teniser će sa Endijem Marejom i Stanom Vavrinkom moći da se sastane tek u eventualnom finalu Otvorenog prvenstva Francuske. Jelena na startu sa Hogenkamp

Novak Đoković i Garbinje Muguruza na žrebanju za predstojeći Rolan Garos foto: G. Č.
Prošlogodišnji pobednici Rolan Garosa, Novak Đoković i Garbinje Muguruza, učestvovali su u izvlačenju parova za ovogodišnji turnir koji počinje u nedelju.
Novakov put do odbrane trona vodi preko Austrijanca Dominika Tima i Rafaela Nadala, a da bi stigao do eventualnih duela s njima, srpski as će najpre morati da savlada Španca Marsela Granoljersa, koji mu je prvi rival na Otvorenom prvenstvu Francuske.
- Fantastično je vratiti se, gledati ovaj trofej i osetiti emocije od prošle godine. Ostvario se jedan od mojih snova. Dok sam bio mali, mnogo sam trenirao na ovakvoj podlozi u svojoj zemlji. Rolan Garos je, zato, nešto posebno za mene - rekao je Đoković na izvlačenju.
Duel Đokovića i 76. tenisera sveta biće njihov četvrti međusobni, a u sva tri prethodna susreta slavio je Srbin i to bez izgubljenog seta. U slučaju Novakove pobede, u narednoj rundi moguć je srpski derbi, jer bi se sastao sa pobednikom meča između Janka Tipsarevića i Žoaa Souze iz Portugalije.
Srbija će u Parizu imati još dva predstavnika u muškoj konkurenciji, Viktor Troicki na startu igra protiv Rusa Jevgenija Donskoja, a Dušan Lajović protiv Brazilca Tomaša Belučija.
Kod žena, Jelena Janković igra protiv kvalifikantkinje Ričel Hogenkamp (Holandija), dok je Aleksandra Krunić u trećem kolu kvalifikacija poražena od Katerine Kozlove (Ukrajina) sa 3:6, 6:3, 6:3.
Otvoreno prvenstvo Francuske počinje u nedelju, a nagradni fond iznosi 16.790.000 evra.
Igor
26.05.2017. 13:10
Zeno, de nadje tu "aljinu" ?
na svim zemljanim turnirima ove godine, Rafa u Novakovoj polovini .. ne brinite, statistika ce se ujednačiti čim krenu brže podloge, tamo je raspoređeno da Endi sa Rafom igra polufinala ., ako Rafa uspe da stigne dotle. I tako, od početka karijere, nema im pomoći
Nek vam je sa srećom, i uz Božiju pomoć!
Komentari (3)