Škot izaziva nepobedivog
30. 01. 2016. u 07:24
Marej savladao Raonića u pet setova i zakazao finale Australijan opena sa Đokovićem. Novakov skor u završnoj predstavi Melburna 5/5, a Endijev 0/4

Endi Marej i Novak Đoković foto: getty images
DEČAČKI san žgoljavog plavušana čudnog škotskog akcenta i njegovog vršnjaka iz Srbije bio je da jednog dana podignu pehar Vimbldona. Novak ga je ostvario 2011, a Endi 2013. Ipak, drugovi iz detinjstva imaju i po jednu grend slem noćnu moru. Đoković Rolan Garos, a Marej Australijan open.
Britanac je izašao na kraj sa Raonićem u polufinalu - 4:6, 7:5, 6:7 (4:7), 6:4, 6:2 i sutra (9.30) će biti rival najboljeg tenisera sveta u borbi za pehar Melburna, a dva statistička podatka podvučena su markerom fluorescentnim kao boja teniske loptice.
Srbin nikada nije izgubio finale na Ozi openu - 5/5, a Endi nikada u njemu nije slavio - 0/4! Glavni krivac za to je upravo momak sa kojim je delio juniorske dogodovštine, a potom ga je tri puta savladao u završnoj predstavi na "Rod Lejveru" - 2011, 2013. i prošle sezone. Jednom čak i u polufinalu - 2012. godine.
Posle školske igre u pobedi nad Federerom u polufinalu (6:1, 6:2, 3:6, 6:3), Novak je juče odradio "čas u prirodi".
- Ovo drvo je stanovnik naše planete mnogo duže nego ma ko od nas... Možete li da zamislite tu količinu energije i mudrosti koju poseduje - pitao je Đoković svojih 6,5 miliona pratilaca na "Fejsbuku".
Dok je petostruki šampion iz starog korenja crpeo snagu za finale, Marej ju je rasipao u četvorosatnom trileru sa Kanađaninom. Dugo je drugi nosilac izgledao kao da bejzbol palicom hvata servise Raonića, ali je dva puta uspeo da se stigne njegovo vođstvo u setovima. I na kraju potpuno da ga slomi u petom, dok se mladi Podgoričanin mučio sa povredom.
Svega 44 sata za oporavak će imati Britanac.
- Toliko puta sam se borio za pehar u Melburnu i bilo je situacija kad sam igrao u četvrtak polufinale, a ne u petak kao sada. Tako da je to OK.
Novak ima dva i po dana da opusti mišiće.
- Uživam u malo slobodnog vremena. To je dobra stvar za mene u ovom trenutku. Igrao sam mnogo tenisa u poslednje vreme i dobro će mi doći da se oporavim - istakao je Đoković, koji je već ostvario ogromnu stvar u Melburnu.
Savladao je Federera i prvi put poveo u međusobnim okršajima (23:22), pa sada ima pozitivan skor sa svim članovima "velike četvorke". Marej ima ubedljivo najgori bilans u tom krugu.
Čak 21:9 vodi srpski teniser, zahvaljujući strahovitoj seriji u poslednje dve godine - 10:1. Prošle sezone su čak sedam puta ukrstili rekete, a Endi je dobio samo finale Rodžers kupa.
- Znam da skoro niko ne očekuje moju pobedu u nedelju - uskače Britanac u kožu autsajdera, lako kao da je 22, a ne drugi igrač sveta. - Svi vole da čitaju šta se dešavalo u prošlosti, međusobni bilans, skor u finalima... Ali, Sten je dobio Rafu ovde u finalu, a mislim da pre toga nije imao trijumf u 13 mečeva. Ista stvar je bila i kada je izbacio Novaka u četvrftinalu. Nije nemoguće da i ja uradim nešto tako.
PRVI put u istoriji će dva brata igrati u finalu istog grend slema. Osim Endija, za pehar će se boriti i Džejmi Marej, u paru sa Brunom Soarešom. Rivali će im danas biti Stepanek i Nestor, odmah posle ženskog finala.
- Nisam gledao nijedan meč ovde - zaprepastio je novinare Endi. - Izbegavam da gledam, jer je to za mene prilično stresno. Na internetu ću da pratim kretanje rezultata.
2011. Australijan open, finale Đoković 6:4, 6:2, 6:3
2012. Australijan open, polufinale Đoković 6:3, 3:6, 6:7 (4:7), 6:1, 7:5
2013. Australijan open, finale Đoković 6:7 (2:7), 7:6 (7:3), 6:3, 6:2
2015. Australijan open, finale Đoković 7:6 (7:5), 6:7 (4:7), 6:3, 6:0
Martina Ristic
30.01.2016. 09:18
Ne volim Mareja,i pored toga sto Novak i on imaju odnos na zavidnom nivou,prijateljski,bratski.Nesimpatican mi je,igra nervozno,kod njega nema nista na psiholoskom nivou i sa lakocom,vec kako Nadal je sve dobijao na snagu pa se shodno takvom igrom i istrosio,tako i Marej nervozno i sadisticki.Obzorom da mu nas Nole nikako ne lezi,ocekujem veliku prednost Novakove pobede.Svim srcem uz Noleta:*
@Martina Ristic - Martina Ristic@ Kakav BRATSKI odnos!
Nole ,pokazi mu posto je Musa prodao jarca.
@Mica Bor - Mica Bor@ Bolje receno"Kako Musa dere jarca"
Novak ce izgubiti finale. Kao sto je prosle godine platio cenu Nadala, sada ga je" kostao" Federer.
Komentari (7)