TAMIŠ IZGUBIO DOBIJEN MEČ: Janković brži od sirene za pobedu Zvezde
30. 04. 2018. u 19:52
Crveno-beli su tek u poslednjim sekundama uspeli da dođu do trijumfa. Vitković praktično poklonio loptu protivniku, a Stefan trojkom rešio pitanje pobednika

Janković i Alimpijević
Morala je Crvena zvezda dobro da se oznoji za pobedu u Pančevu. Tek je u poslednjim sekundama, trojkom Jankovića, uspela da slomi otpor Tamiša i da dođe do trijumfa – 87:86 (25:20, 22:21, 24:19, 16:26).
Domaćin je imao dva poena prednosti i četiri sekunde do kraja, ali je Vitković praktično poklonio loptu Zvezdi, a Janković bio brži od sirene.
Najefikasniji kod domaćina bili su Smiljanić sa 19 i Vitković sa 16 poena, u redovima Zvezde je Feldin dao 24, a Janković po 14 poena.
PROČITAJTE JOŠ: ALIMPIJEVIĆ POŠTUJE TAMIŠ: Odgovornom igrom do novih bodova
Crveno-beli su trojkom Feldina sredinom treće deonice stekli veliku dvocifrenu prednost i delovalo je da je to početak kraja (64:47). Taman kada je domaćin u završnici preko Vitakovića trojkom spustio zasotatak, Ročesti je uzvratio na isti način i omogućio svom timu da sa „+11“ uđe u poslednjih 10 minuta (71:60).
Međutim, Tamiš nije imao nameru da istakne belu zastavicu tek tako. Smiljanić i Vitković su pokrenuli seriju 18:7 i došli do izjednačenja na nešto više od tri minuta pre kraja (78:78). Zvezda je pored velikih problema da bilo šta odbrane, imala muku i u napadu, a kada je Vitković ostao potpuno sam ispod koša i poentirao za vođstvo Tamiša trener Alimpijević je reagovao tajm-autom (80:82).
- Imamo samo dva minuta, hajde momci – bodrio je Alimpijević svoje izabranike.
Feldin je uspeo da iskoristi zicer, napad Tamiša je potom istekao. Ročesti je uzeo loptu, krenuo na prodor i promašio, usledio je minut odmora na drugoj strani. Hristov ostaje sam na šutu za tri, pogađa i izaziva erupciju na tribinama (85:82), 32 sekunde su ostale. Feldin je pokušao da uzvrati, promašio, Lesor je bio najviši u skoku i zakucao (85:84).
- Nemojte odmah faul, probajte prvo da ukradete loptu – bile su instrukcije Alimpijevića.
Hristov je uzeo loptu, Kešelj nije imao izbora, faulirao ga je.Nikola pogađa samo drugo. Čović se zaleteo, krenuo na prodor, odlična odbrana domaćina, sudije pokazuju grešku u koracima. Umesto da smireno reše situaciju,Vitković je bacio loptu u aut na drugi deo terena. Zvezda je dobila loptu ispod koša protivnika, Čović je pronašao Jankovića koji pogađa trojku za pobedu – 87:86.
Odlazi Alimpije
30.04.2018. 20:27
Muke s Tamišom, pa to je za alarm do neba, al ne, ne da Čović da mu čaršija menja trenera.
@Odlazi Alimpije - Najbolji trener na svetu od onog Rochestija niko nece napraviti igraca, prekasno, antitalenat, nekoriscenog mozga trecerazredni amerikanac!
Sa 6 miliona eura budžeta...ima li Tamiš 6 hiljada? Dajte Čoviću još 1 milion, tek sa 7 ume dođe do domaćeg trofeja.
@Dragan Lo - Slabo je to momce za tvoju informaciju ovododisnji budzet je bio 16M evra... a koliko sam ja nacuo sledece godine ce biti celih 26M naravno u samo ako jsd kkp zakine na budzetu i spuste ga na 20M umesto kao i do sada 30M godisnje...
браво звездо кидаш
Komentari (10)