Darušafaka želi DŽenkinsa, Mitrović na radaru Bamberga
12. 06. 2017. u 10:31
Turski klub je zainteresovan za Amerikanca sa srpskim pasošem, dok nemački tim želi kapitena crveno-belih
Čarls Dženkins Foto: N. Paraušić
KOŠARKAŠI Crvene zvezde bili su najprijatnije iznenađenje Evrolige i, shodno tome, sasvim je očekivano interesovanje mnogih klubova za igrače koji su redom rušili evropske velikane.
Odavno je poznato da Barselona i još neki ozbiljni timovi "flertuju" sa reprezentativnim plejmejkerom Stefanom Jovićem, a sada je na adresu Zvezdinog beka Čarlsa Dženkinsa stigla ozbiljna ponuda turske Darušafake, koja će se iz Evrolige preseliti u Evrokup.
Popularni Đenka je potpisao dvogodišnji ugovor sa našim šampionom, ali je sasvim izvesno da neće ostati i naredne sezone, imajući u vidu dubinu finansijskih problema kluba sa Kalemegdana. Amerikanac je protekle evroligaške sezone prosečno beležio 9,4 poena, uz 2,7 asistencija, 2,1 ukradenu loptu i 1,9 skokova. Dženkins ima 28 godina, bio je 44. pik Golden Stejta na draftu 2011, a za Voriorse je odigrao 98 utakmica tokom dve sezone. Pre dolaska u Zvezdu skupio je 12 nastupa za Filadelfiju.
Istovremeno, Bamberg se interesuje za usluge 24-godišnjeg kapitena crveno-belih Luke Mitrovića, kome ugovor ističe na kraju naredne sezone. Novi-stari šampion Nemačke, koji je osvajanjem nacionalne titule obezbedio učešće u Evroligi, traži zamenu za italijanskog krilnog centra Nikola Melija. Mitrović je u elitnom kontinentalnom takmičenju ove sezone beležio 4,1 poen, 2,3 skoka i 1,4 asistencije za prosečno 16 minuta na parketu.
Veći problem od odlazaka prvotimaca predstavlja činjenica da mogu da napuste klub bez obeštećenja. Zbog neisplaćenih plata, već imaju status slobodnih igrača.
ZVEZDAS
12.06.2017. 10:48
Za Mitrovica potpisujem odmah....za Djenku nikako, on nam je najpouzdaniji igrac !
@ZVEZDAS - Slažem se,umesto da jačamo tim,mi se totalno raspadamo.
Au..kako bez obeštećenja ?Pa to se Čoviću nije desilo od kada je razvio biznis u košarci.Neće ni sada,na ovaj ili onaj način,a naravno da klub neće dobiti ništa.Sve je igra.
Komentari (1)