Jović o “paklu” Kup derbija: Igrači nisu ni za šta krivi, a najviše nagrabusimo

Beta

20. 02. 2017. u 11:22

Partizan nas je dobro namučio, s njima je uvek neizvesno, tako će biti i u Jadranskoj i domaćoj ligi – rekao je plejmejker Crvene zvezde

Јовић о “паклу” Куп дербија: Играчи нису ни за шта криви, а највише награбусимо

Novica Veličković i Stefan Jović foto: Tanjug

Košarkaš Crvene zvezde Stefan Jović rekao je da je srećan što je osvojio Kup Radivoja Koraća u rodnom gradu i da je pobeda protiv Partizana dobra uvertira za duel sa Galatasarajem u Evroligi.

- Ovo je poseban osećaj. Osvojio sam drugi Kup, prošle godine nisam igrao i bilo mi je teško da na ekranu gledam šta se dešava na terenu. Ove godine sam opet tu i drago mi je što sam ponovo osvojio Kup u rodnom gradu - rekao je Jović novinarima u Nišu.

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su u Nišu Kup Radivoja Koraća, pošto su u finalu pobedili Partizan sa 74:64.

- Utakmica je bila dobra, kao i svaki derbi. Nije bitno koliko igrača fali, uvek je velika borba. To ne znači da je neki od timova u zaostatku. Videli smo da se Partizan odlično držao bez nekolicine igrača. Dobro su nas namučili. Ostvarili smo cilj, što je najbitnije.

Jović je dodao da su utakmicu prelomile trojke Marka Simonovića i Marka Gudurića.

- Nije bitno kolika je razlika, već da smo pobedili. Sa Partizanom je uvek neizvesno, tako će biti i u Jadranskoj i domaćoj ligi. Ovo je izuzetno važna utakmica za samopouzdanje. Sada nam predstoje veoma bitni okršaji u Evroligi.

Upitan o atmosferi u dvorani „Čair“, Jović je rekao da je bila fantastična, ali da nije ljubitelj pirotehnike.

- Uvek je napeto. Nisam ljubitelj pirotehnike koja upada na teren. Igrači nisu ni za šta krivi. Najviše nagrabusimo mi na terenu, ali valjda će i to doći na neki nivo.

Reprezentativni plejmejker je naveo da u ekipi nisu hteli da rizikuju sa Milkom Bjelicom i Nejtom Voltersom, ali da bi igrali da je bilo potrebe i dodao je pobeda u Kupu dobra uvertira za utakmicu sa Galatasarajem.

- Čekamo njih dvojicu i samo da smo zdravi. Ostalo ćemo da pokažemo na terenu jer je teren jedino merilo - rekao je Stefan Jović.

Košarkaš Zvezde Ognjen Dobrić rekao je da je pobeda u Kupu podstrek za dalji rad i dodao da nije imao tremu.

- Nisam takav tip da imam tremu. Bio sam opušten koliko god sam mogao. Nadam se da sam radio prave stvari na terenu - rekao je on.

Dobrić je na turniru imao problema sa povredom prsta, a upitan kako se osećao on je rekao:

- Šta ću, moram, svi mi tako radimo, preko bola. To je sve normalno.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije