Evroliga: Darušafaka bolja od Fenerbahčea
10. 02. 2017. u 20:33
Tim Dejvida Blata, na svom terenu u Istanbulu, savladao je gradskog rivala sa 72:65 i ostao u trci za plej-of, sa pobedom manje od Crvene zvezde

Foto: Arhiva VN
Košarkaši Darušafake pobedili su na svom terenu ekipu Fenerbahčea sa 72:65 (10:20, 24:11, 13:16, 25:18), u 22. kolu Evrolige.
Darušafaka je tako prekinula niz od tri uzastopna poraza, a posle 11. trijumfa od početka sezone nalazi se na devetom mestu na tabeli. Ekipa Dejvida Blata je ostala u trci za plasman u plej-of jer ima isti skor kao i Efes na osmom mestu, a pobedu manje od Crvene zvezde i Baskonije.
Fenerbahče je, na drugoj strani, na četvrtoj poziciji sa skorom od 14 pobeda i osam poraza.
Vil Klajbern je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 20 poena, Ante Žižić je dodao 14, a Bred Vonamejker 12 poena.
U redovima Fenerbahčea najbolji je bio srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović sa 18 poena, Ekpe Judo je ubacio 14, a Bobi Dikson dva poena manje. Nikola Kalinić je meč završio sa šest poena, dok je Jan Veseli postigao poen manje.
Ekipa Dejvida Blata u naredom kolu gostuje Real Madridu, a Fenerbahče dočekuje Olimpijakos.
Alo Grobosi
10.02.2017. 20:57
Za koje Turke ste sad navijali?
Jel mu i ovde smetali navijaci
Jel' to onaj RUMENI veliki Srbin sto mora da proveri u pasosu da li je i dalje Srbin mozda pustio Turke iz Darusafake da pobede ne bi li usli u top 8 kao sto je pustao i Jugoslovene kad im treba za prolaz dalje??? Inace, samo protiv srpskog simbola crveni i zapeni zbog poraza, jos mu se pricinjavaju prozivke da je Turcin...Sledeci put ce se sa razlogom zaliti na prozivke da je izdajnik svog roda. A i sta drugo ocekivati od pripadnika Jugoslovenskog (hrvatskog) SD...???
@Opet pusta svoje... - kakav si covek, neverovatno...pa sinoc je penio gore nego protiv vas, izgleda nisi gledao utakmicu...eto sedeo sam u kafani sa vatrenim navijacem zvezde koji je komentarisao da je zeljko pogubio nacisto zivce...
@Opet pusta svoje... - Veci je od svih vas,postigao je sa Partizanom i grckim klubovima sto niko nije niti ce a sve ste to bacili u blato jer ste primitivni sovinisti.Ni meni se ne svidja sto trenira Turke kao sto mi se ne svidja taj tvoj kako ga vec nazva srpski simbol nazvan turskim imenom delije,hajde malo sebe preispitaj pre nego sto nastavis sa lupetanjem!
Komentari (6)