Rio je u transu: Flamengovo čudo za titulu prvaka Južne Amerike
23. 11. 2019. u 23:15
River je imao sve, ali je na kraju ostao bez ičega, pošto je Gabrijel Barbosa golovima u 88. i drugom minutu nadoknade vremena doneo brazilskom timu trofej čekan od 1981. godine

Slavlje Gabrijela Barbose foto: AP Photo/Ernersto Arias
River je poveo golom Santosa Bore u 14. minutu, argentinski velikan je posle toga bio apsolutni gospodar dešavanja na terenu, dok su fudbaleri Flamenga tek na momente pokazivali zbog čega su pre meča smatrani za favorite u finalu Kopa Libertadores. I kada su svi na stadionu i kraj malih ekrana počeli da svode račune i pripremaju se za novi trofej u rukama Riverovih fudbalera, De Arskeata je uzeo loptu na sredini terena i pokrenuo akciju koju je rutinski, sa par metara ispred prazne mreže, završio Gabigol.
Kao da su fudbaleri brazilskog kluba tada "osetili krv" rivala, krenuli su još jače i to im se isplatilo dva minuta pre kraja meča. Jedna dubinska lopta je pošla ka kaznenom prostoru Rivera, Barbosa je bio usamljen između dva štopera Rivera, koji su u tom trenutku reagovali kao početnici, namestivši rivalu loptu na nogu u visini penala, što centarfor poput Barbose nije mogao da ne pretvori u pogodak za ogromno slavlje Flamengovih igrača i navijača, kako na "Monumentalu" tako i na ulicama Rija i širom Južne Amerike.