KOD KUĆE NISU PALI OD 2016! Potencijalni rival Srbije u baražu za EP veoma neugodan domaćin
16. 10. 2019. u 21:49
Nemci poslednji slavili u Oslu, bilo je 3:0 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018.

Martin Odegard Foto: AP
SRBIJU zaobilazni put do Evropskog prvenstva 2020. vodi kroz baraž Lige nacije, a kako stvari sada stoje trebalo bi u polufinalu da ide preko Osla, i prilično je trnovit. Jer, Norveška, potencijalni rival "orlova", već više od tri godine nije izgubila kod kuće u takmičarskom meču. Tamo je poslednja slavila Nemačka, još 4. septembra 2016, u bitkama za odlazak na Mundijal u Rusiji (0:3).
I u tekućim kvalifikacijama, u Grupi F, "vikinzi" su tvrdi pred domaćim navijačima, gde su u subotu zaustavili Špance (1:1). Pre toga, remizirali su i sa Šveđanima (3:3) i Rumunima (2:2). Računajući svih osam duela, izgubili su samo jedan (skor 2 5 1), i to na terenu "furije" (1:2), pošto je Serhio Ramos u 71. minutu sa bele tačke postavio konačan rezultat.
Norveška je u ovom momentu četvrta u grupi sa 11 bodova, a da bi direktno otišla na EP, morala bi da preskoči Rumuniju (14 poena) i Švedsku (15). U preostala dva kola, naš mogući protivnik dočekaće Farska Ostrva i gostovaće Malti.
VODIMO 10:3 u POBEDAMA
PREMA tradiciji u međusobnim duelima, naša reprezentacija bi trebalo da bude favorit ukoliko dođe do dvoboja sa Norvežanima, jer vodimo 10:3 u pobedama (uz dva remija). Ipak, u prethodna dva susreta nismo uspeli da slavimo (0:1, 1:1). Poslednji put smo se sastali 15. novembra 2006. u prijateljskom meču u Beogradu. Poveli smo tada golom Nemanje Vidića u 6, a izjednačio je Džon Kerju u 21. minutu.
SPEC. VN
NORVEŠKA je samo jednom učestvovala na EP, i to 2000. godine, kada smo mi nastupili poslednji put.
GRUPA F
Španija - NORVEŠKA 2:1
NORVEŠKA - Švedska 3:3
NORVEŠKA - Rumunija 2:2
F. Ostrva - NORVEŠKA 0:2
NORVEŠKA - Malta 2:0
Švedska - NORVEŠKA 1:1
NORVEŠKA - Španija 1:1
Rumunija - NORVEŠKA 1:1
TABELA: Španija 20, Švedska 15 (G Rumunija, D F. Ostrva), Rumunija 14 (D Švedska, G Španija), Norveška 11 (D F. Ostrva, G Malta), F. Ostrva 3, Malta 3.
Име или надимак
16.10.2019. 23:13
Не знам одакле идеја да се уместо Финске , која се скоро квалификовала за ЕП , четврти учесник баража одређује жребом ? Уместо Финске играће другопласирани тим у групи , Мађарска !
@Име или надимак - A odakle izvuce Finsku, Norvezane ili Madjare. Igracemo sa Brazilom, ili Argentinom, ili ako imamo srece u zlebu sa Zelenortskim ostrvima. Ma da igramo i protiv Kikinog sokaceta(malo ispod Donje Babusnice), tesko da mozemo proci, onaj niihov centarfor zabio 3 komada ekipi Dedine brazde. E pa sad vidite zasto smo doveli Tumbu, umesto Krleta. Gradicemo novi stadion ako uspemo da damo bar 1 gol. Kvota na prolaz 1:5 , kod komse sa Ade promaje. Navijacki salovi u pretprodaji,samo 150$.sica.
Sace da padnu vreme je!
Naš fudbal je ozbiljnoj krizi kulture igre.Igramo nakaradan fudbal koji niko u evropi vise ne igra,zahvaljući nazadnoj struci koja ne imoje da prati fudbalske trendove.Čast malobrojnim trenerskim izuzetcima.
A vi bi da padnu pred srpskim manekenima. Sanjajte vi samo, sanjajte
Komentari (5)