Fudbalerke SAD odbranile titulu svetskog šampiona
07. 07. 2019. u 22:30
Konačan rezultat postavila je Rouz Lavel u 69. minutu posle solo akcije

Svetsko prvenstvo za žene logo
Amerikanke su povele u 61. minutu golom Megan Rapino iz jedanaesterca, koji je dosuđen nakon preglednog video snimka i duela Stefani van der Graht i Aleks Morgan. To je bio šesti gol Rapino na turniru.
Konačan rezultat postavila je Rouz Lavel u 69. minutu posle solo akcije. Uzela je loptu na 30 metara, stigla do šesnaesterca, prošla je Van Der Graht i poslala loptu pored holandske golmanke.
Selekcija SAD je osvojila četvrtu titulu svetskog šampiona i postala tek druga ekipa u istoriji koja je odbranila titulu. Prethodno, to su uradile fudbalerke Nemačke 2007. godine, posle titule osvojene četiri godine ranije.
Aktuelni evropski prvak Holandija igrala je u prvom finalu u svom drugom nastupu na Svetskom prvenstvu.