KRAJ: Vojvodina-Crvena zvezda 0:5
01. 05. 2019. u 15:36
Izabranici Vladana Milojevića korak bliži šampionskom slavlju

Milan Pavkov Foto: M. Vukadinović
SASTAVI TIMOVA
VOJVODINA (4-2-3-1): Rockov - Graovac, Veselinović, Saničanin, Devetak - Mitošević, Đurić - Milojević Zukić, Nešković – Matić.
CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Milunović, Babić, Rodić - Čaušić, Jovančić - Vukanović, Marin, Ivanić – Pavkov.
PRVO POLUVREME
Počelo je prvo poluvreme, a Zvezda od sudijskog zvižduka diktira igru. Beograđani igraju u svojoj plavoj garnituri, dok je domaćin u crveno-beloj kombinaciji. Već prvi kontakt Ivanića, bivšeg fudbalera Novosađana, sa loptom, ispraćen je zvižducima od strane domaćih navijača.Zvezda i dalje drži loptu u posedu, ali Vojvodina je ta koja preti. U 19. minutu odličnu šansu imao je Zukić. "Ispao" je Stojković, a Zukić se ušetao u peterac. Srećom po goste, Borjan je uspeo da interveniše.
Od 25. minuta beogradski crveno-beli vode 2:0. Stojković je probio po desnom boku, uposlio Vukanovića, a ovaj smireno matirao Rockova.
Zvezda nije stvorila mnogo šansi u prvom poluvremenu, iako je konstantno diktirala tempo. Ipak, tim Vladana Milojevića je bio odličan u najizglednijim šansama, koje je pretvarao u golove.
Vojvodina je u nastavku svoju šansu tražila iz prekida, ali nijednu nije realizovala. Finiš poluvremena obeležio je prvi žuti karton na meču, pokazan Babiću zbog oštrog faula. Posle 45 minuta igre, rezultat je 0:2.
Fenomenalni Milan Pavkov! pic.twitter.com/BaG6OOVsAM
DRUGO POLUVREME
Uz pljusak, počelo je i drugo poluvreme na stadionu "Karađorđe". Domaći tim odlučio se za prvu izmenu. Đuričin je ušao u igru umesto Đurića.Vojvodina je za svega pet minuta igre u nastavku, stvorila dve odlične šanse. Najpre je Milunović nespretno reagovao i "poklonio" šansu Zukiću, ali je ovaj šutirao direktno u Borjana. Dva minuta kasnije, isti igrač našao se u novoj prilici za gol, ostao je sam pred Borjanom, ali je poslao loptu u gol-aut.
Tek što je ušao u igru umesto povređenog Vukanovića, Ben se upisao u listu strelaca. Marin je majstorski ubacio loptu u prazan prostor, Ben se ubacio, a onda "zavrnuo" loptu i poslao je u gol, pored nemoćnog Rockova.
Utihnula je igra domaćina, ali se Zvezda izgleda neće zadovoljiti ovim rezultatom. Od 72. minuta na terenu je Joveljić, a izašao je Pavkov. I Vojvodina pravi izmenu - Srećković menja Neškovića.
GOOOOOOL - ZVEZDA VODI 4:0
U 79. minutu utakmice i mladi Joveljić, koji je ušao na teren samo sedam minuta ranije, postigao je pogodak. Direktno na gol Novosađana želeo je da šutira Čaušić, ali bi ta lopta išla pravo u Rockova. Na pravom mestu bio je Joveljić, koji joj je skrenuo putanju i zatresao mrežu Vojvodine - 0:4.
Milojević je ubrzo izvršio i svoju poslednju promenu u sastavu - Gobeljić je zamenio Rodića. Krivokapić je, takođe, odlučio da neštopromeni u svojoj postavi. Mesarović je u 82. minutu ušao u igru umesto Zukića.
U nadoknadi vremena, fauliran je u protivničkom šesnaestercu mladi Joveljić. Iako Ben uglavnom preuzima odgovornost kod izvođenja jedanaesteraca, ovoga puta to je učinio igrač nad kojim je i načinjen prekršaj. Savladao je Rockova, a glavni arbitar je odmah odsvirao kraj utakmice. Konačan rezultat - 0:5.