JOVIĆ TRESE MREŽU NA 97 MINUTA: El Tigre iz Bijeljine novi rekorder Bundeslige

S.I.

03. 02. 2019. u 20:50

Jović je imao problem sa lakšom povredom trbušnog zida. Međutim, insistirao je da igra i drago mi je što je taj napor krunisao zaista spektakularnim golom - rekao je Adi Hiter trener Ajntrahta

ЈОВИЋ ТРЕСЕ МРЕЖУ НА 97 МИНУТА: Ел Тигре из Бијељине нови рекордер Бундеслиге

Luka Jović Foto AP

LUKA Jović - ponovo. Bundesligom su vladali mnogi golgeteri, poslednji od njih Robert Levandovski svake sezone postigne po pedesetak pogodaka, ali Jović je posle gola datog Dortmundu (1:1) postao rekorder, i to po učestalosti ubacivanja lopte u mrežu u prvih 20 kola. Srpski as to za Ajntraht iz Frankfurta čini u Budnelsigi na svakih 97 minuta, prezicira "Bild".

"El Tigre" iz Bijeljine je ostao na čelu liste strelaca, postigavši 14. gol protiv Dortmunda, a nije ni trebalo da igra, otkrio je trener Adi Hiter.

- Jović je imao problem sa lakšom povredom trbušnog zida. Međutim, insistirao je da igra i drago mi je što je taj napor krunisao zaista spektakularnim golom - rekao je Hiter.

Akrobacija koju su nemački mediji nazvali "kung-fu gol Jovića" zaista je još jedna veličanstvena minijatura fudbalera koji je još produktivniji ako se pogledaju sva takmičenja. Naime, Jović je na 26 mečeva u Bundesligi i Ligi Evrope na 26 mečeva postigao 19 golova, i to za 1.588 minuta na terenu, što znači da je u proseku davao gol na svaka 84 minuta.

Ajntraht će već na leto imati priliku da zaradi najmanje 40 miliona evra. jer se bivši igrač Crvene zvezde nalazi na meti Real Madrida, Barselone i Bajerna

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije