Mladi golman Vojvodine i pored poraza oduševio u derbiju sa Partizanom: Sve odbrane bih dao za pobedu
14. 08. 2017. u 18:07
Rockov: Nikako ne mogu da budem zadovoljan jer je moja ekipa poražena. Bolje bi bilo da ja nisam imao nijednu odbranu a da smo slavili

Emil Rockov foto: N. Paraušić
MLADI golman Vojvodine Emil Rockov (22) nije zadovoljan ličnim uspehom, iako je odlično branio u derbiju sa Partizanom i po mnogim ocenama bio najbolji akter nedeljnog susreta na "Karađorđu", jer je njegova ekipa poražena i to golom u poslednjim minutima utakmice.
Sigurnost koju je svojim nastupom davao odbrani i tri-četiri bravurozne intervencije, ipak nisu bili dovoljni za trijumf Vojvodine kojem su se nadali Novosađani ili barem za remi. A pogodak Ostojića bio je prvi u mreži Voše i to u petom kolu, posle 449 minuta.
- Još su mi sveži utisci posle odigranog derbija, ali nikako ne mogu da budem zadovoljan jer je moja ekipa poražena. Bolje bi bilo da ja nisam imao nijednu odbranu a da smo pobedili, nego što se sve ovako završilo - kaže Rockov, za "Novosti", naglašavajući da mu je uvek važniji rezultat kluba od onog ličnog.
Mladi golman ističe da njega i njegove saigrače ne sme i neće poremetiti bolan poraz od aktuelnog šampiona u nastavku prvenstva države:
- Moramo da zaboravimo ono što nam se desilo, da nastavimo vredno da treniramo i da se što bolje pripremimo za predstojeće gostovanje Javoru, u subotu u Ivanjici, kako bismo tom pobedom anulirali ovaj poraz od Partizana.
A kada govori o daljim planovima, Rockov ističe želju i nastojanje da on svojim odbranama i cela ekipa održe najviši nivo da bi se, kako kaže, na neki način iskupili za ovogodišnji kiks u kavalifikacijama za Ligu Evrope.
Rockov je, inače, prošao omladinsku školu Vojvodine, a profesionalac je od 2014. godine. Pre nego što je stao na gol matičnog kluba bio je na pozajmici u temerinskoj Slogi i novosadskom Proleteru.
Bravo Rockov
14.08.2017. 19:16
Al' ne možeš ti i protiv Partizanke i protiv Mažića.
@Bravo Rockov - Posto vidim da si toliko strucan, ajde objasni nam sta je tu Mazic uradio na stetu Vojvodine, ja nisam bio na stadionu, ali sam gledao preko TV ekrana, ti mozda si bio pa si video nesto sta mi nismo ? Ja jedino sam video nekoliko startova igraca Vojvodine koje Mazic nije sankcionisao zutim kartonima, a zasluzili su !!!
@Bravo Rockov - Trebalo je po tebi da isključi bar jednog igrača Voše, a možda i dva, al eto Mažić nije Obradović, pa da vam dosudi i penaltizan. Mažić je vispreniji u nameštanjima, odsvira svako padanje partizanaca a padate ko padavičari čim izgubite loptu.
@Bravo Rockov - Bio je jedan aut na polovini terena u prvom poluvremenu sporan, mislim da je to preokrenulo tok utakmice. Voša bi sigurno dobila sa 5-6 golova razlike da je Mažić sudio taj aut. Mažiću, Mažiću, sram te bilo.
kom.Bravo Rockov...tipicno sramotan koment.iz crveno belog tabora .Dupla kruna mnogo boli.
Komentari (7)