VALJAK GRABI KA TITULI: Voždovac opet vodio na poluvremenu, Partizan na kraju slavio (VIDEO)

M.BLAŽIĆ

13. 05. 2017. u 18:53

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu ekipu Voždovca 2:1 u meču 35. kola Superlige Srbije

ВАЉАК ГРАБИ КА ТИТУЛИ: Вождовац опет водио на полувремену, Партизан на крају славио (ВИДЕО)

Foto: N.Paraušić

GRČ, mučenje, pa dve lopte u mreži Popovića za ogromnu radost crno-belih i trokorak kojim su Marko Nikolić i njegovi puleni ušli u predvorje prostorije gde se nalazi pehar namenjen šampionu države. Crno-beli su kao i nekoliko puta ovog proleća morali da jure prednost rivala, a da na kraju ipak sve bude kako su zamislili u svlačionici postarao se tandem “Đu-Le” u drugih 45 minuta golovima neverovatne specifične težine – 2:1 (0:1).

Slavljenička atmosfera bez najdražih zvanica fudbalerima Partizana se obila u glavu već posle 15-ak minuta igre. Imperativ pobede je očigledno okovao noge domaćim fudbalerima, pa je svaka akcija ka golu Popovića nosila određenu dozu grča, a posebna priča su bili retki prelasci gostiju na polovinu terena koja pripada Partizanu. Jedan takav u 17.minutu je doneo novu mrlju u karijeri golmana Nemanje Stevanovića. Nepotrebno i neodlučno istrčavanje Stevanovića Georgijević je kaznio rutinskim lob udarcem. Tišina ionako prisutna je u tim trenucima mogla da se “seče nožem”.

BEZ PUBLIKE-SA BODOVIMA IGRANjE utakmica bez publike sve je samo ne novost za fudbalere Partizana. Utakmica protiv Voždovca je bila 12. u poslednjih deset godina pred sablasno praznim tribinama, a interesantno je da je Partizan svih 11 prethodnih rešio u svoju korist (deset u prvenstvu, jednu u kupu). Zanimljivo je da je poslednji put pre utakmice gost u pustoj Humskoj bio takođe Voždovac i tada je poražen 3:0.

Prethodno je u 15.minutu utakmica mogla da ode u potpuno drugom smeru da je Čolović start na petercu nad Tavambom okarakterisao kao penal, ali je njegova pištaljka ostala nema. Odlične prilike da sebi olakšaju posao u nastavku utakmice propustili su Janković u 23, Leonardo u 28. Đurđević u 37.minutu. Sve je ipak, ostalo onako kako je u 17.minutu “zapisao” Georgijević, pa su crno-beli imali mnogo razloga da sa zebnjom krenu ka svlačionici.

I pre nego što su pomislili na ogromnu injekciju samopouzdanja momci u belom su je dobili. Igrao se 47.minut kada je Miletić prebacio odbranu Voždovca sa ivice šesnaesterca, a na petercu je usamljen loptu dočekao Leonardo i bez problema matirao nemoćnog Popovića. Lopta je od tog momenta postala vlasništvo fudbalera Partizana, pa je logično jedina strana stadiona na kojoj se moglo očekivati bilo šta zanimljivo bila ona ispod južne tribine gde su napadali domaći. Ogroman ulog doneo je logično i nervozu te veličine, pa je u 62.minutu ceh prigovorima na račun sudije Čolovića morao da plati trener Marko Nikolić, kojeg je arbitar iz Raške udaljio sa klupe.

Srećom po Partizan igrači nisu gubili glavu i strpljivo su čekali da se otvori situacija koja bi decibele sa platoa ispred stadiona pojačali do te mere da se stekne utisak da su unutar zdanja. To se dogodilo u 72.minutu kada je Putinčanin nespretno udario loptu rukom u kaznenom prostoru, a Čolović bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Đurđević je preuzeo odgovornost i golom kojim je ponovo izbio na čelo liste strelaca pogurao “valjak” na dva prag dvomeča u finišu sezone koji titulu znače.

Idealnu priliku da završnicu reši bilo kakve neizvesnosti imao je rezervista Nemanja Mihajlović u 76.minutu, ali je odličnu loptu u prostor koju je dobio sa sredine terena poslao tik pored desne stative. Bilo je dovoljno vremena za kaznu na drugoj strani, ali fudbaleri Voždovca nisu imali ni snage ni znanja za povratak u egal.

PARTIZAN – VOŽDOVAC 2:1(0:1)

STRELCI: Leonardo u 47, Đurđević u 73. iz penala, Georgijević u 17. minutu za Voždovac. Stadion Partizana. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Dragan Čolović (Raška) 6. Isključenje: Trener Partizana Marko Nikolić u 62.minutu.

PARTIZAN: Stevanović 5,5 – Vulićević 7, Milenković 6,5, Ostojić 7, Miletić 7,5 – Jevtović 7,5, Kosović 7, Janković 7 (od 85. Đuričković -), Leonardo 7(od 90. Radin -) – Đurđević 7,5, Tavamba 6(od 68. Mihajlović 6,5).

VOŽDOVAC: Popović 6,5 – Putinčanin 5,5, Mihajlov 6,5, Ivković 6, Filipović 6 – Pavlović 6, Ješić 6,5, Petrović 6 (od 58. Sinđić 6), Srećković 6(od 71. Zec -), Ćirković 6,5 – Georgijević 7(od 83. Dražić -).

Igrač utakmice: Nemanja Miletić (Partizan)



Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (40)

Ranko

13.05.2017. 19:04

Gol Voždovca je bio potpuno neplaniran i u nastavku je Voždovac igrao da izgubi. Što već u I poluvremenu Partizanka nije vodila krivci su samo njeni igrači, koji su promašivali što se promašiti gotovo ne može. Zato je onaj jadnik u II poluvremenu morao da igra i rukom u svojih 16 metara.

misa tumbas

13.05.2017. 22:51

@Ranko - isplaci se na grudima mojiiiiiim ,stegni me jaceeeee ...zbogom ,zbogom ,zbogom isplaci se jace .

daki

13.05.2017. 19:12

kakva farsa! gleda li UEFA ovo? iz 2-1! koliko je Vucelino, koliko Stolicino?! ima li neko hrabrosti da stane na put ovoj lakrdiji??!!! UZAS!

daki

13.05.2017. 21:54

@daki - ni malo! bolelo bi da je -32, da su misevi prvaci Evrope, sveta....da nam Stolica poklanja bodove, ne daj Boze, xixixixixi

Rodman

14.05.2017. 00:03

@daki - Nije vam ih poklonio samo Stolica i Mare Nikolic, i zato je +3 inace bi bilo plus 73.

Šomi

13.05.2017. 19:12

Sad će miševi reći da je namešteno. Ha ha ha ha. Volimo vas miševi. Cmok. Jedan je Partizan a miševi su uvek bili miševi.

Usual suspects

13.05.2017. 19:19

Penaltizan i negovi prelazi. Izgleda da su ih lepo premirali pa da nadoknade sad u kladzi

Black Swan

14.05.2017. 13:50

@zola - Zasto bi se oglasavao.Nismo mi kilava zvezda da ne mozemo dobiti.Mozda ste vi trebali da se oglasavate nakon nasih direktnih pobeda nad vama.

zola

13.05.2017. 19:35

Novinar je predao drugačiji naslov od ovoga (znam čoveka). Umesto :KRALjEVI PRELAZA, trebalo je : KRALJEVI PREVARA:

Vladimir Grobar

13.05.2017. 20:00

Ona situacija kada cijelu noc muvas ribu, placas joj pica, pricas joj price, dobro popijete i taman kada mislis da je gotovo i da je tvoja naidje Grobar i pokupi je sa dve marke u dzepu :):):):)

Grobarcina Pariz 49+

13.05.2017. 21:44

Celo prvenstvo se nerviram i gledam i njihove utakmice u nadi da ce kiksirati i svaki put kad(a bilo je bar 10 puta)kad su davali golove pred kraj i kad im je sudija svirao penal(a bilo ih je svi znamo koliko)da "otvore" protivnika da prostite pizdeo sam i negodovao.Ali sam govorio pravda ce kad tad pobediti i stvari ce doci na svoje mesto.A kad su dali gol iz akcije iz gol-auta na derbiju na kom sam bio znao sam da ce ih pravda stici i bice im ko sto je nama tada bilo ako ne i gore.I stigla je

dragan

14.05.2017. 02:41

@Grobarcina Pariz 49+ - Ajde se ti lepo prvo dogovori sa samim sobom sta hoces da napises,pa napisi to na parcetu papira,pa tek onda ostavljaj komentar,a ne ovako da mi sada nagadjamo sta si ti jadan hteo da kazes

Grobarčina Pariz 49+

14.05.2017. 15:49

@Grobarcina Pariz 49+ - Mogu i na francuskom i na engleskom ako hoćeš jer odlično "baratam" sa oba jezika.Samo tebi nije jasno?Poenta je u PRAVDI koja vas je stigla a komentar svaki je ograničen brojem slova isto ko ti "jadan".Poenta je da ste bre muljali i vadili se toliko utakmica kad su vaši prorivnici bili bar bodu na korak ali tad su svirani penali i davani golovi iz ne znam ni ja koje"magije".I u derbiju je dat gol ne zabeležen u istoriji derbija da jedan tim da gol iz dodavanja iz gol auta.Jasno?Ili da ti crtam

sone

14.05.2017. 00:00

@Stefan - Nadigramo Zvezdu 3 puta ove sezone,zasto ne bi mogli Vozdovac?To sto vam je Vozdovac pokazao gde vam je mesto u premijer ligi ne znaci da su oni sad neka super ekipa,nego da ste vi ocajno losi.

gagom

14.05.2017. 06:39

@Stefan - Stefan - Један пас лаје због нечега;осталих стотину лају јер су чули лајање...Тако је и са (не)људима!

Grobarcina Pariz 49+

13.05.2017. 22:24

Izgubis prvenstvo protiv ekipe koja nikog pobedila nije u play-off fazi na "svoju" slavu i to autogolom a gol ko zacaran..nista ne ulazi.Jel To Bog ili pravda koja svakog od nas kad tad stigne?Mora da opasno boli kad ovakvu mrznju ispoljavate gani.Ako.A da znate kako se mi sad samo nasladjujemo jer je pravda pobedila.Nista sladje.Pozdrav iz Grobarskog Pariza.

Samo realno

13.05.2017. 22:32

Veliki sam zvezdas i Partizan je ove sezone pokidao Zvezdu na srce i na los rad u Zvezdi. Ko je posten sa obe strane reci ce da se namestaju prvenstva samo tako da bi se uzimala lova od pojedinaca. Gledao sam utakmicu danas i ovo nema veze sa fudbalom ni sportom,Igraci Vozdovca bez zelje da napadaju,a vidi se iz aviona da bi mozda i razvalili Partizan kad bi malo zapeli. Fudbalski mocnici se rugaju nama postenim ljubiteljima sporta i ogadili su nam fudbal kao i sve u drzavi!

misa tumbas

13.05.2017. 22:46

ljudi ne ide ovako...daj zabranite igracima Partizana da dodju na stadion. Onda bi vam se ispunili snovi. HAHA ori Mile al dubokoooooo

sasa

13.05.2017. 22:58

Marko Putincanin je igrac kome treba da zahvale grobarijer je direktno uticao na rezultat ,tako sto je kod prvog gola Partizana pobegao od Leonarda i ostavio ga samog a onda namerno igrao rukom i napravio penal .Igraci Vozdovca u drugom poluvremeny nisu smeli da krenu ka golu Partizana da ne bi postigli jos neki gol. Ocit primer dogovorene , namestene utakmice .

terza1.

14.05.2017. 17:44

@sasa - Grobari su zahvalni Anđelkoviću.Njegov autogol je omogućio Partizanu da konačno preuzme prvo mesto, koje mu i igrama na terenu, potpuno zaslušeno pripada.

ma da

13.05.2017. 23:14

Da li možda,''novinar'' Pantić(Dimitrije) poseduje informaciju koliko je Obilić puta igrao prelaz u sezoni kada je bio prvak???!!!

maxinjo

13.05.2017. 23:41

Pogresili ste igrac utakmice Marko Putnicanin ocena 10 pomogao Partizanu kod oba gola , prvo se sklonio od Leonarda , a onda napravio penal .

partizanovac-skoplje

14.05.2017. 07:26

Pa Partizanu u ovom prvenstvu nije svirano 10 -tak penala cistih kao suza.... Nista novo. `Isti penale` svirani svirani su ali nekom drugom....

Slobodan Stambolic

14.05.2017. 08:22

Posle gola iz auta u derbiju,One komedije u Novom Sadu ,kradja u Krusevcu ,Surdulici i Vojvodine u Bg cigani imaju obraz da komentarisu

Професор 0.6

14.05.2017. 15:18

@Jovan Melic - Неће требати толико. Ако играју поштено рупаши не могу обе да победе!

Milan

14.05.2017. 17:52

Sada je sve regularno, a do pre neki da ste na sva zvona, da je prvenstvo neregularno. Koja je pobeda odlučena penalom. To samo vasa sorta može da radi.