Serija A: Napoli dao pet golova Torinu, Lacio drži korak

Beta

18. 12. 2016. u 15:10

Fudbaleri Napolija zadržali su korak za Romom u Seriji A, pošto su danas pobedili Torinu sa 5:3, u 17. kolu takmičenja

Серија А: Наполи дао пет голова Торину, Лацио држи корак

Dris Mertens (Napoli) foto: Tanjug

Fudbaleri Lacija pobedili su Fiorentinu sa 3:1 na svom stadionu i tako zadržali četvrto mesto na tabeli Serije A.

Lacio je četvrti sa 34 boda, koliko ima i Napoli, jedan manje od Rome, a osam od vodećeg Juventusa. Fiorentina je osma sa 26.

Lacio je vodio 2:0 na poluvremenu golovima Baledea Keite na asistenciju srpskog fudbalera Sergeja Milinković-Savića, i Lukasa Bilje iz penala.

Josip Iličić je na početku drugog dela promašio penal za Fiorentinu, ali su gosti ipak smanjili zaostatak preko Maura Zaratea u 64. minutu. Lacio je pobedu potvrdio u nadoknadi vremena, golom Stefana Radua.

Đenova je poražena na svom terenu od Palerma sa 4:3, iako je dva puta vodila.

Prednost Đenovi je doneo Đovani Simeone, da bi pred poluvreme izjednačio Robi Kvajson. Simeone je doneo novu prednost domaćinu, koju je na 3:1 uvećao srpski fudbaler Nikola Ninković.

Ipak, Palermo je golovima Edoarda Goldanige u 69, Andree Rispolija u 88. i Aleksandra Trajkovskog u 90. minutu preokrenuo i pobedio tek drugi put ove sezone.

Palermo je pretposlednji na tabeli sa deveto bodova, dok je Đenova na 12. mestu sa 23.

Fudbaleri Napolija zadržali su korak za Romom u Seriji A, pošto su pobedili Torinu sa 5:3.

Heroj pobede bio je Dris Mertens, koji je postigao četiri gola. Belgijski internacionalac je golovima u 13, 18. i 22. minutu postigao tri gola i doneo veliku prednost svom timu. Torino je u drugom poluvremenu smanjio na 3:1, ali je Vlad Kirikes novim golom otklonio sve sumnje u pobednika.

Napoli sada ima 34 boda, jedan manje od Rome, koja je u subotu izgubila od lidera Juventusa, koji ima 42 boda.

U ostalim popodnevnim utakmicama, Kjevo je pobedio Sampdoriju 2:1, Udineze je bio bolji od Krotonea 2:0, dok je Bolonja u gostima savladala Peskaru 3:0.

Fudbaleri Intera pobedili su Sasuolo u gostima sa 1:0.

Strelac je bio Antonio Kandreva u 47. minutu, na asistenciju kapitena Maura Ikardija.

Gosti su utakmicu završili sa igračem manje, ali crveni karton Felipea Mela nije uticao na rezultat, pošto ga je dobio u sudijskoj nadoknadi.

Inter je vezao dve pobede u italijanskom prvenstvu prvi put od septembra, kada su uzastopno savladani Juventus i Empoli.

Klub iz Milana je sedmi na tabeli sa 27 bodova, dok je Sasuolo na 16. mestu sa 10 manje.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije