Božović pred Čačak: I dalje i prvi i najbolji
04. 11. 2016. u 13:50
Imamo samo nekoliko poraza u godinu i po dana. Teško je bilo kojoj ekipi držati formu toliko dugo, kaže Miodrag Božović

Miodrag Božović Foto: Arhiva VN
ZVANIČNI šampion Srbije i lider stiže u goste "fenjerašu" Superlige. Miodrag Božović vodi u subotusvoju ekipu u Čačak gde će u 17 časova pokušati da opravda najupečatljiviju rečenicu koju je izgovorio pred malobrojnim novinarima na svom stadionu.
- Imamo samo nekoliko poraza u godinu i po dana. Teško je bilo kojoj ekipi držati formu toliko dugo. I dalje smo prvi, imamo bodovnu prednost i najefikasniji smo tim u Srbiji. Bez obzira na sve, treba da budemo zadovoljni - rekao je Božović.
U prevodu na sve jezike ovog sveta: Zvezda posle 14 kola ima 35 bodova, sigurno drži prvo mesto i večiti rival Partizan i Vojvodina joj gledaju u leđa. Kao i prošle sezone...
Ipak, objašnjavajući zašto njegova ekipa nije tako ubedljiva kao prošle godine u ovo doba, Božović je naglasio:
- Otišli su igrači koji su davali najviše golova, a mogu slobodno da kažem da nam nedostaje i Vijeira koji je prošle godine uz Aleksandra Kataija bio drugi najbolji strelac lige,a ne zaboravlja se ni 13 asistencija Ibanjeza. To su bili igrači koji su donosili prednost, bili pokretači ekipe i nije ih lako nadoknaditi - kaže Božović.
Zanimljivo je da je gostovanje u Čačku prvo od ukupno tri vezana meča crveno-belih van Beograda, pošto slede i utakmice protiv Napretka u Kruševcu i Metalca u Gornjem Milanovcu.
- Sve tri ekipe su nezgodne za nas, ali to su mečevi na kojima moramo da potvrdimo kvalitet. Šta god bude, neće se rešiti prvenstvo, jer zbog deljenja bodova može svašta da se desi na proleće. Prvo razmišljamo o Borcu koji je tradicionalno neugodan protivnik za nas i uvek ima neku dodatnu inspiraciju. Ne zavarava nas njihova pozicija na tabeli, a stigao im je i novi trener. Ipak, nadam se pobedi - zaključio je Božović, uz konstataciju da zbog povrede duel u Čačku propuštaju Ristić i Kanga.
NOVINARI, GDE STE?
MIODRAG Božović je primetio upadljivo odsustvo "sedme sile" na njegovim konferencijama za medije petkom pre podne.
- Mislim da smo dosadili. Da gubimo, verovatno bi bilo puno. Ljudi više vole kada nema uspeha, nego kad ima. Ima nekih što misle da treba da me bojkotuju. Kad dođe sledeći trener, za dve-tri godine, oni će se vratiti - rekao je Božović.
Miki
04.11.2016. 14:33
Povlasceni ste kod sudija ali kada izadjete u Evropu sve dodje na svoje mesto. Partizan i Vojvodina su dosta kvalitetniji od Zvezde.
@Miki - нису свјесни да им та помоћ судија, на крају скаче у стомак...
@Miki - Баш због те помоћи је партизан и испао у првом колу квалификација ...
Ponavljam se po ko zna koji put, treneru i sportski direktore priznajte da ste pogresili sa izborom pojacanja i vracaj te igrace strance odakle ste doveli pod hitno. Sramota je da ruiz ima prednost u odnosu na srnica ili bilo kog naseg igraca kada nepravi nikakvu razliku na terenu vec je kao i nasi igraci zato ruiz mouce fibel put pod noge u januaru
Ti ili sudije su držali formu ekipi.
Komentari (6)