Marko nastavio sa stopostotnim učinkom u večitim derbijima: Nikolić juri Stanojevića

M. Blažić

19. 09. 2016. u 08:40

Strateg Partizana zabeležio treći trijumf protiv najvećeg rivala i još jedna pobeda mu nedostaje da bi se izjednačio sa Aleksandrom

Марко наставио са стопостотним учинком у вечитим дербијима: Николић јури Станојевића

Marko Nikolić Foto: N. Paraušić

BILO je trenera na klupi Partizana kojima nikako nije moglo da se posreći u večitom derbiju, bilo je onih koji su zadavali, ali i primali udarce, a najmanje je onih koji se diče stopostotnim pozitivnim učinkom na svetkovinama srpskog fudbala. Aleksandar Stanojević je “kupio” navijače Partizana velikim pobedama protiv komšija, a njemu uz rame stao je i Marko Nikolić.

Šef struke crno-belih je do trećeg trijumfa protiv najvećeg rivala stigao na način koji je umnogome ličio na dva iz prvog mandata u Humskoj. Tada je interesantno Nikolić vodio crno-bele samo u utakmicama koje su igrane na domaćem terenu i u obe je kao u subotu Partizan slavio u finišu meča. Prolećni, u sezoni 2013/2014. prilično kontroverzni derbi (Zvezda promašila dva penala) je rešio Nemanja Kojić golom u 90. minutu, a pola godine kasnije minimalac je “potpisao” Nikola Drinčić fantastičnim golom iz slobodnog udarca u 77. minutu.

Ukoliko u narednom derbiju na stadionu “Rajko Mitić” Partizan savlada večitog rivala Nikolić će se izjednačiti sa Aleksandrom Stanojevićem, koji je pobedio Zvezdu kao šef struke u sva četiri prvenstvena derbija, dok je u Kupu upisao po jednu pobedu i poraz.

Na drugoj strani Topčiderskog brda maksimalnim učinkom može da se pohvali samo Boško Đurovski sa tri pobede iz isto toliko odigranih derbija. On je u prolećnom delu sezone 2006/2007. seo na klupu Zvezde umesto Duška Bajevića i pobedio crno-bele u sva tri derbija igrana u razmaku od samo mesec dana...

PROSLAVA NA SPLAVU
FUDBALERI Partizana su dali sebi oduška posle pobede u triler završnici večitog derbija, pa su velika tri boda “zalili” na jednom beogradskom splavu, gde ih je pesmom uveseljavala Rada Manojlović.
Defanzivac crno-belih Miroslav Bogosavac je na instagramu postavio video snimak uz potpis - “To Radooo, Zvezda ode, Zvezda ode”...

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (4)

Jasno Kao Dan

19.09.2016. 09:21

slave pobedu na splavu naravno,uz Radu naravno,i na instagramu naravno...srpski fudbal neizlečiva bolest

Vijuga

19.09.2016. 10:07

Obicno se javljam kad nesto ne valja!...Sada moram da kazem kako sam zadivljen strategijom I taktikom na Derbiju!Videla se ruka Nikolica od pocetka do kraja....Izmene logicne I u pravi cas! Igracima nije padala borbenost ni motivacija cak I kad je Zvezda preuzimala igru...Nije bilo panike u odbrani niti spavanja u napadu...Bravo!

Pfc

19.09.2016. 11:42

super,sad cujem da ga trazi MU jer kad pobedis Zvezdu otvaraju ti se vratanca za posle Murinja

OPA

19.09.2016. 19:55

@Opaki - Polako Anto tija voda breg nosi.Sta se zuris jos nismo u punoj brzini.Ovo je samo uhodavanje.Bpjim se da ces i ti ostati bez kose,ali cupajuci je zbog dobrih rezultata svog naprednog kluba.