Vučićević samo ugruvan posle udesa
27. 08. 2016. u 10:06
Srpski fudbalski trener je preuzeo etiopljansku ekipu Buna iz Adis Abeba i po dolasku na potpisivanje ugovora imao je saobraćajnu nesreću

Nebojša Vučićević
I odmah po dolasku, pošto je potpisao ugovor, doživeo je saobraćajnu nesreću iz koje je, na sreću, izašao živ i zdrav, malo ugruvan. Naime, popularni Uške se sa tehničkim direktorom Fikadom uputio ka mestu Havasa, udaljenom 273 kilometara od Adis Abebe, da se pridruži ekipi koja je na pripremama, kada se auto prevrnuo. Ipak, naš trener je dobro prošao i posle kraćeg zadržavanja stigao u Havasu i počeo sa radom.
Vučićević je dugo u trenerskom poslu, sedeo je na klupi Obilića, Srema, Hajduka iz Kule, Novog Pazara, Timoka, a vodio je i slovenačku Nafta Lendavu, kao i klub Hart of Ouk iz Gane. Etiopijski mediji su na velika zvona najavili dolazak srpskog stručnjaka, opisali i njegovu golgotu i saobraćajnu nezgodu, ali nisu objavili i detalje ugovora.
U svakom slučaju, od nekadašnjeg sjajnog driblera očigledno očekuju da "predribla" i šampiona Kedusa i donese im treću titulu. Jer, Etiopija Buna je do sada bila prvak dva puta, 1997. i 2011. godine, pet puta je osvajala Kup Etiopije i četiri puta Superkup.
Nebojša Vučićević je na novom iskušenju, ali ovaj Dorćolac voli izazove, a u Etiopiji će ih imati na svakom koraku.