Serija A: Roma slavila u meču sa dva preokreta, Toti strelac, Napoli čuva drugo mesto

Beta/Novosti online

02. 05. 2016. u 21:07

"Vučica" u gostima savladala Đenovu sa 3:2, a velike zasluge za to ima legendarni kapiten. Napoli na svom terenu pobedio Atalantu sa 2:1

Серија А: Рома славила у мечу са два преокрета, Тоти стрелац, Наполи чува друго место

Toti na meču sa Đenovom Foto: Getty Images

Fudbaleri Rome pobedili su danas posle preokreta Đenovu u gostima sa 3:2, a rimskoj ekipi ponovo je pomogao Frančesko Toti golom u završnici meča.

Roma je povela već u šestom minutu golom Mohameda Salaha, a Đenova je izjednačila sedam minuta kasnije golom Panajotisa Takcidisa.

Domaći tim je preokrenuo rezultat u 65. minutu golom Leonarda Pavoletija. Roma je onda napravila preokret pomoću rezervnih igrača Totija i Edina Džeka.

Prvo je Toti u 77. minutu iskoristio pas Maikona i šutem sa ivice šesnaesterca doneo izjednačenje Rimljanima. U 87. minutu Džeko je u šesnaestercu pronašao usamljenog Stefana El Šaravija, koji je doneo trijumf gostima.

Roma je trijumfom preuzela drugo mesto, ali je to trajalo svega nekoliko sati, jer je Napoli na svom terenu savladao Atalantu sa 2:1 i vratio se na drugu poziciju koja vodi direktno u Ligu šampiona.

Iguain je bio dvostruki strelac (u 10 i 77. minutu), dok je Albiol autogolom u 85. minutu "pomogao" gostima da postignu počasni pogodak.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije