Liga šampiona: To mora biti magična noć!
12. 04. 2016. u 07:42
Fudbaleri Reala pokušaće da naprave veliki preokret i spreče Volfsburg na putu ka istoriji (prvi meč 0:2), dok će se u okršaju klubova u rukama šeika, Sitija i PSŽ (2:2) voditi bitka za svaku loptu

Kristijano Ronaldo
KO bude imao mogućnost da večeras (20.45) gleda oba revanša četvrtfinala Lige šampiona, a ima samo jedan TV, biće na slatkim mukama, jer se prosto ne zna da li će biti uzbudljivije i neizvesnije u Madridu ili Mančesteru.
Fudbaleri Reala pokušaće da naprave veliki preokret i spreče Volfsburg na putu ka istoriji (prvi meč 0:2), dok će se u okršaju klubova u rukama šeika, Sitija i PSŽ voditi bitka za svaku loptu, jer i jedni i drugi praktično kreću od nule posle 2:2 na "Parku prinčeva".
Desetostruki prvak Evrope se nakon senzacionalnog pada na terenu "vukova" našao u nezgodnoj situaciji, ali nikome u redovima "kraljevskog kluba" strepnja nije glavni osećaj pred drugi duel. Naprotiv, izabranici Zinedina Zidana, predvođeni nezaustavljivim Kristijanom Ronaldom, puni su vere u prolaz.
- Voleo bih da stadion bude pun, jer će nam mnogo značiti podrška navijača. Nadam se da će to biti magična noć i veoma sam uzbuđen zbog toga. Imamo samopouzdanja, trener veruje u nas. To mora biti savršeno veče, nadoknadićemo zaostatak - rekao je Ronaldo, vodeći strelac takmičenja sa 13 golova. - Ipak, moramo biti strpljivi, ali i borbeni svih 90 minuta.
Madriđani su tri puta u evropskim takmičenjima jurili 0:2 kod kuće i samo jednom su ispali, 1989. protiv Milana (1:0). Pre toga, 1980. i 1985, su bili ubedljivi u revašima sa Seltikom (3:0), odnosno Interom (3:0). S druge strane, osmoplasirani tim Bundeslige je u potpuno nepoznatoj zoni, jer je prvi put u četvrtfinalu, a uz to mu se pruža šansa za novi podvig.
- Da li bi jedan gol bio dovoljan? Da, ali samo ako ga prvi postignemo. Biće teška utakmica, ali pokušaćemo da odigramo kao u prvoj, da radimo kao tim, da pomažemo jedni drugima na terenu - rekao je vezista "vukova" Vijerinja.
A, na stadionu Mančester sitija, ekipa Aleksandra Kolarova će probati da pomeri granicu uspeha za još jedan korak, budući da je prvi put među osam najboljih. "Građanima" je za ulazak u polufinale dovoljno 0:0 ili 1:1.
- Neće biti kalkulisanja, idemo na pobedu - rekao je menadžer Sitija Manuel Pelegrini. - U svakom slučaju, pošto želimo da postanemo klub svetske klase, ovu prepreku, koliko god bila visoka, moramo da prebrodimo.
Gosti iz Pariza, predvođeni "čarobnjakom" Zlatanom Ibrahimovićem, takođe imaju velike ambicije u Ligi šampiona. Na "Etihadu", probaće da prekinu loš niz, jer su tri godine ispadali u ovoj fazi takmičenja.
- Zadatak nam je komplikovan, ali mi imamo visoke ciljeve. Očekujem da ih ispunimo - istakao je Loran Blan, trener PSŽ.
ŽREB U PETAK
PAROVI polufinala Lige šampiona biće poznati u petak, kada je na programu žreb, u kom svako može da se sastane sa svakim. Prvi mečevi naredne runde se igraju 26. i 27. aprila, a revanši su 3. i 4. maja.
Susret za pehar igra se 28. maja na stadionu "San Siro".
ZANIMLjIVOSTI
o Real je 32 puta igrao u četvrtfinalu LŠ i 26 puta prošao dalje.
o PSŽ će na "Etihadu" nastupiti bez suspendovanih Davida Luiza i Matuidija.
o Siti je u UEFA takmičenjima svaki put prolazio dalje posle remija u prvom meču u gostima (šest puta)
RASPORED
Utorak
M. siti - PSŽ 20.45
o prvi meč 2:2
Real - Volfsburg 20.45
o prvi meč 0:2
Sreda
Atletiko - Barselona 20.45
o prvi meč 1:2
Benfika - Bajern 20.45
o prvi meč 0:1
LISTA STRELACA
13 - Ronaldo (Real)
8 - Suarez (Barselona)
8 - Levandovski (Bajern)
7 - Miler (Bajern)
6 - Mesi (Barselona)...
KVOTE ZA PEHAR
1. Barselona 2,62
2. Bajern 3,25
3. Real 9,00
4. PSŽ 10,00
5. M. siti 11,00...
o "Vilijem Hil"
Holand Ez
12.04.2016. 09:52
Voleo bih da prodje dalje Mancester City, PSG je previse dosadan u ligi, aaa na evropskoj sceni da nema Ibrahimovica, Silve i Lucasa, ne bi ni bili zanimljivi. I takodje bih voleo da prodje Real zbog uzbudljivijeg nastavka takmicenja. Bice zanimljivo
Komentari (1)