Milan Stanković napušta “Grand”?

S. DOBROSAVLjEVIĆ

15. 08. 2010. u 21:00

"Novosti" saznaju: Kulminirao višemesečni sukob predstavnika Srbije na ”Evrosongu” i Saše Popovića

PEVAČ Milan Stanković napustiće “Grand produkciju”. Već dugo se spekuliše da odnosi između srpskog predstavnika na ovogodišnjem “Evrosongu” i direktora najmoćnije izdavačke kuće Saše Popovića u poslednje vreme nisu najsjajniji, zbog čega je mladi pevač odlučio da stavi tačku na zajedničku saradnju. Dok Stanković odbija da se oglasi u medijima i bilo šta kaže u svoju odbranu, prvi čovek “Granda” ističe da je pevač “uzleteo”, da ne želi da sarađuje sa “sedmom silom” i da sada sa svojim advokatima nastoji da promeni neke tačke u ugovoru.

Kako “Novosti” saznaju, pozadina priče je malo drugačija. Izvor blizak pevaču, koji je želeo da ostane anoniman, kaže da je Stanković pod šestomesečnom suspenzijom “Granda”, tačnije zabranjeno mu je da se pojavljuje u “Grandovim” emisijama, kao i da nastupa.

- Kada se Milan vratio sa “Evrosonga”, tabloid koji ga je u Oslo ispratio s naslovom: “Milan zapreto Tijaniću: Neću na Evroviziju”, tražio je intervju od njega, na koji on nije pristao - kaže naš izvor. - Kada je Stanković to odbio i na Popovićevo insistiranje, usledio je odgovor od direktora “Granda” da će ili igrati po njegovim pravilima ili ga šest meseci neće biti ni u jednoj emisiji. Sukob je kulminirao kada se u pomenutom tabloidu, ipak, pojavio intervju sa Stankovićem. Ispostavilo se da ga je u njegovo ime, ali bez njegovog znanja, dao neko iz “Granda”. Sankcije su usledile kada je pevač zbog toga negodovao kod Popovića - nekoliko dana otišao je na snimanje “Grandovih” emisija ali njegovog imena nije bilo na spisku izvođača.

Naš sagovornik naglašava da su plavokosom pevaču otkazane sve ranije ugovorene emisije, a u medijima su počele da se pojavljuju nesinhronizovane izjave kako je on “na prinudnom odmoru”, da je “poleteo” i da odbija poslušnost onih koji su ga finansirali i “stvorili”. Prvi nastup ponuđen mu je tek posle dva meseca, i to nakon dopisa Stankovićevog advokata, a kada bi neko pokušao da ga angažuje za nastup, odgovor produkcije bio je ucenjivački: “Ako uzmeš Milana, nećeš dobiti nikog iz Granda.”

Stanković je 2007. potpisao ugovor sa “Grandom” na pet godina, uz mogućnost produženja dva puta po dve godine. Pevačev advokat smatra da je ugovar ništavan i da se kosi sa osnovnim postulatima zakona o obligacionim odnosima. “Grand” po ugovoru odlučuje o imidžu pevača, koji, pak, nema pravo izbora pesme, niti se pita gde će pevati i za koliko para. Sva autorska prava su na strani “Granda”, kao i prihod od diska. Pevač od nastupa dobija između 25 i 30 odsto od honorara. Od zarade se prvo odbiju troškovi, zatim 20 odsto ide na menadžerski procenat, a ostatak dele “Grand” i izvođač.

- Zanimljivo je da pevač ne može da raskine ugovor, dok “Grand” to može da učini u svakom trenutku, a posle raskida ugovora produkcija ima pravo na raspodelu dobiti još godinu dana - dodaje naš izvor.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (20)

Mishel

15.08.2010. 22:20

Znamo da je Grand, mašina koja melje sve pred sobom. Problem je što tu mašinu vozi neuračunljiv vozač. Pogonska hrana te mašine je ljudsko meso, tačnije robovi pevači. Sašu neke novine dižu u nebesa,nazivaju ga genijem. Koji je on genije, kad je sve ideje pokrao sa stranih TVa? On je samo uspešni plagijator. Pevače drži kao roblje. Oni donose snimljen materijal za CD i plaćaju da bude objavljen. Od prodaje albuma ne dobijaju ništa. Možda je on genije, ali negativno usmeren.

Radmila Lenz

16.08.2010. 00:40

bas mi je zao, ali ne razumem u cemu je stvar. ne dopada mi se ako zaista grand napusti. mora da ima svoje razloge.

Geza Szekeres

16.08.2010. 04:42

I šta hoće još taj picipevac.Da mu nije bilo Saše i Granda bio bi jedan klinac iz kraja,koji bi pevao za dušu na rodjendanima i slavama.A ovako "zvezdica",obukao se i najeo,namirisao i zapišao i misli da je sve počelo od njega.Nije kako ti hoćeš,nego kako ti je propisano i naravno moraš da odradiš sve ono što su ljudi uložili u tebe i tvoje reklamiranje.Zato se mali izduvaj i nastavi da radiš,jer ćeš posle Granda opet postati anonimac i svi će te brzo zaboraviti.

Justin

16.08.2010. 12:23

@Geza Szekeres - Misli, treba da radi do kraja života za Sašu Popovića, plagijatora. Na pevačima robovima i na neplaćanju poreza na Grand izdanja zaradio je bogatstvo. Ima kuću od 800.000 evra. To mu je malo. Znaš kako, razumem ja njega; čitao sam da kad se sirotinja obogati, gazi preko živih i mrtvih do novih para.

Zok

16.08.2010. 07:40

Strasno za mlade ljude, zeljne slave i uspeha preko noci! Je li moguce da kod nas jos postoje robovlasnicki odnosi? Sretna je stara generacija pevaca, koji su karijeru gradili svojim glasom, bez Grandove "pomoci"!

Mirjana

16.08.2010. 12:24

Ovo je robovlasnicki ugovor.Taj Sasa Popovic i Grand daju sebi za preavo da u tudje ime daju intervjue.Uzas Sta je ovo Pa tu pesmu sa kojom je taj mladic nastupao na Evrosongu mi gradjani evo nigde ne mozemo da cujemo na radio i TV stanicama jer to sprecava taj Grand i Sasa Popovic.A pesma je lepa,predstavljala nas je a samo zato sto ova ekipa hoce ljude da drzi kao svoje robove cela Srbija ne moze da cuje tu pesmu.To je skandal kako se iskoriscavaju ti mladi ljudi.To je bukvalno belo roblje.

Marijan Späki

16.08.2010. 13:18

Ma taj se napunio parama a luk mu viri iz dupeta.Njega treba zabraniti uvuko se breni pa radi sta hoce.A da je sve skinuo sa stranih TVa je istina 

Jasna

16.08.2010. 13:38

Ovaj mali Stankovic je smesan kao bioskop a o Popovicu ne znam sta reci a da nije receno . 

ceca

16.08.2010. 15:31

Ako je hteo da bude samostalan zašto nije tako i počeo već na takmičenjima Zvezde granda? Zar onda nismo i mi koji radimo za druge njihovi robovi? U svakom poslu možeš da budeš samostalan i da snosiš svoj rizik poslovanja ili da budeš nečij rob ali da ne razmišljaš da li će ti uložene pare u biznis propasti. Svako odlučuje šta i na koji način će raditi. Mogao je da proda mamin stan i snimi CD i rizikuje da izgubi i jedno i drugo.

ttjahac

16.08.2010. 17:34

pa taj Milan Stankovic u svakom slucaju dobija veci procenat nego sto je ulozio. U stvari KOLIKO JE ULOZIO milan stankovic?

Sonyie

17.08.2010. 13:42

Mislim da je ovaj mali ipak u pravu. Sasa se toliko razgazdovao, da je poceo i Jeleni Karleusi nesto da komanduje. Da nece da kaze da je i nju stvorio? On uopste trenutno misli, da njegovom komandovanju nema granica. Da su one i van Granda. Dosta je bilo. Vremena diktatora su odavno prosla. Najvise na svetu mrzim, ali bas mrzim, kad nekom umetniku neko isece ruke! Zamislite da se prema Mikelandjelu (ili kako ga vi u srbiji zovete) Vatikan ovako postupio kao Sasa Popovic?

eeee

19.08.2010. 09:19

Sasa i Grand iskoriscavaju mlade talenete za svoj profit. ne mogu da se nasite!! Ovaj mladi decko Milan pretstavljao je nasu zemlju, na muziku vrhunskog Bregovica. Isad ljubomora radi svoje. Sramoyta!! Nego ako nece sovj svome ,.........

miki

20.08.2010. 17:56

Sta je umislio tajPopovic,daje Bog,Kineski car ili sta vec,SRPSKO PRAVOSUDJE da se odmah pozabavi i sa njim ali i sa Brenom

elts

04.09.2010. 20:33

Grand od mladih pevaca zvezda granda zaradjuju ogroman novac mislim da ovim putem kojim je Grand krenuo da nece dugo ovako izmoci,pa zamislite da njihove pevace na prste vrlo lako mozete izbrojati i vise niko sa njima nece da suradjuje jer su se podigli puno,a mozete da zamislite pre godinu dana mozda malo vise kada je osnovana produkcijska kuca Bn Music imaju jako popularne pevace i ima ih jako puno u ovoj kuci a i veoma su korektni prema svojim pevacima.

klara

08.09.2010. 03:57

Milane, molim te nemoj da saradjujes vise sa Grandom.Nadji bolje ljude od njih, a onda ce sve biti dobro. Puno srece i uspehau radu i zivotu. Srecan ti rodjendan.

mare

31.12.2010. 13:54

Niko njega, nije terao da potpise taj ROBOVLASNICKI ugovor. kad je trebao da postane zvezda, i da se pojavljuje po ceo dan na tv-u, a da jedan jedini dinar ne ulozi, onda mu je valjao grand.pa nije ni popovic robin hud, da deli siromasnima...