Bora Dugić kralj frule

V. N.

25. 06. 2018. u 21:33

Umetniku Bori Dugiću biće dodeljena počasna titula “kralja frule” na 31. Saboru frulaša Srbije u Čačku, drugog dana manifestacije 22. jula, nakon čega će on održati mini-koncert

Бора Дугић краљ фруле

Foto: Ž. Knežević

UMETNIKU Bori Dugiću biće dodeljena počasna titula “kralja frule” na 31. Saboru frulaša Srbije u Čačku, drugog dana manifestacije 22. jula, nakon čega će on održati mini-koncert. U obrazloženju Saveta Sabora frulaša navodi se da Bora Dugić spada u najveće umetnike na svetu, zahvaljujući svom istančanom ukusu, emocijama, osećaju za frazu i maestralnoj izvođačkoj tehnici:



- Dugić je pokazao da je na fruli moguće svirati najrazličitije melodije - od pastoralnih elegija, do brzih, virtuoznih kompozicija, čak i dela klasične muzike.

Sabor frulaša Srbije, pod nazivom “Oj, Moravo”, biće održan 21. i 22. jula u selu Prislonica kod Čačka.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

Mića Iz Kafića

25.06.2018. 21:58

Hvala Boro što ste nam ulepšali život!U moru budalaštine,konačno nešto lepo!