Amira probudila damar

J. POPOVIĆ

09. 12. 2016. u 13:22

Između svake numere Amira Medunjanin je malo popričala sa publikom, zasmejavala je iskrenim komentarima i opisima pesama

Амира пробудила дамар

Foto A. Stanković

ČISTU emociju i pravi damar kod publike probudila je u četvrtak veče Amira Medunjanin sa svojim bendom u punoj sali Sava centra.

- Kažu da je prva pesma najteža - rekla je Amira čim je kročila na scenu. - Mislila sam da neću pričati odmah, ali reko`, bolje ovako, ne bi li me trema popustila. Tresem se kao Agadir. Treći Sava centar, kontam da će nestati frka, kad ono - jok.

“Pjevaćemo što nam srce zna”, bila je prva pesma kojom je otpočela muzičku šetnju “sa svih strana planina”, praćena vrhunskim muzičarima. Predstavila ih je odmah potom, kao “fine dečake”. Uz nju su Bojan Zulfikarpašić, na klaviru, trojica gitarista - Boško Jović, Ante Gelo i Nikola Saić, pa kontrabasista Zvonimir Šestak i na perkusijama Amar Češljar. Usledile su pesme sa njihovog poslednjeg albuma “Damar” - “Tvojte oči, Leno mori”, “Vjetar ružu poljuljkuje”, “More izgrejala sjajna mjesečina”...

Između svake numere Amira je malo popričala sa publikom, zasmejavala je iskrenim komentarima i opisima pesama. Nisu propustili nezvaničnu himnu Sarajeva “Kad ja pođoh na Bembašu”, ali i druge tradicionalne pesme sa ovih prostora. Našla se među njima i “zagrebačka sevdalinka”, kako je Amira najavila, zamolivši Gela da je otpeva, pa, na iznenađenje publike, poče pesma “Azre” “Ako znaš bilo što”. Pevali su i “Šta to bješe ljubav”, pa je ona nastavila sa “Kafu mi draga ispeci”, “Moj dilbere”, “Mito Bekrijo”. Na kraju je samo u pratnji Zulfikarpašića, koji je tokom koncerta udarcima u poklopac klavira simulirao lupanje srca, otpevala autorsku kompoziciju “Damar”, a na samom kraju, sama na sceni, i “Eminu” Alekse Šantića.

Nakon koncerta Amira je nastavila druženje sa publikom i u holu Sava centra, gde je potpisivala diskove, slikala se i razmenjivala ljubav sa svojom publikom.




Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

mija

09.12.2016. 15:14

Nije mi jasno cemu toliko odusevljenje na pevanje doticne osobe koje svaku pesmu peva kao sevdalinku pa i pesmu imam jednu zelju to je staro gradska pesma i da ne nabrajam to je koketiranje sa muzikom i podilazenje publici u rasejanju .