Nikčevićeva htela da pali srpski manastir i vernike, ambasadori je podržali: Posle razgovora sa Markovićem i Darmanovićem kažu da se kaju

V.K.

28. 11. 2019. u 22:05

Ostalo je nejasno da li se ovim razgovorom završava skandalozna priča ili će trojica diplomata osetiti sankcije

Никчевићева хтела да пали српски манастир и вернике, амбасадори је подржали: После разговора са Марковићем и Дармановићем кажу да се кају

Mirna Nikčević

Premijer Duško Marković i ministar vanjskih poslova Srđan Darmanović obavili su razgovore sa trojicom ambasadora Crne Gore – Miodragom Vlahovićem (Vatikan), Nebojšom Kaluđerovićem (SAD) i Željkom Perovićem, povodom podrške koju su dali bivšoj savetnici ambasadora Crne Gore u Turskoj Mirni Nikčević, kojoj su platili novčanu kaznu zbog govora mržnje u iznosu od 600 evra.


- Ambasadori su se usaglasili sa stavovima premijera Markovića i ministra Darmanovića da njihova reakcija nije bila u skladu sa standardima i dobrom praksom u vršenju diplomatske dužnosti, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova.-Ambasadori žale zbog kršenja profesionalnih pravila i pogrešne procene.

PROČITAJTE JOŠ: MIRNA NIKČEVIĆ NE MIRUJE: Juriš na Amfilohija (FOTO)


Ostalo je nejasno da li se ovim razgovorom završava skandalozna priča ili će trojica diplomata osetiti sankcije zbog solidarnosti sa Nikčevičkom koja je na svom Fejsbuk profilu vređala Srbe, SPC i njene vernike povodom Trojičindanskog sabora ispred Sabornog hrama Hrstovog vaskrsenja u Podgorici, kada je napisala da bi „zapalila manastir Dajbabe i sva goveda tamo“!



Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (3)