VLADA DOTIRA MESEČNU KARTU: Prekinut štrajk učenika iz Murina

M. S.

23. 09. 2019. u 15:07

Posle sastanka roditelja učenika iz Murine, koji od početka školske godine štrajkuju zbog ukidanja đačkog prevoza i skupih karata, u poendeljak je iznađeno rešenje

ВЛАДА ДОТИРА МЕСЕЧНУ КАРТУ: Прекинут штрајк ученика из Мурина

Foto: Vlada CG

Posle sastanka roditelja učenika iz Murine, koji od početka školske godine štrajkuju zbog ukidanja đačkog prevoza i skupih karata, u poendeljak je iznađeno rešenje.


- Nakon današnjeg prijema roditelja u Kabinetu premijera Duška Markovića, iznađeno je rešenje za prevoz đaka iz Murine do Berana, tako što će Vlada doplatiti nedostajući deo mesečne karte za svakog od 52 učenika - objavila je Vlada Crne Gore na Tviteru.

PROČITAJTE JOŠ: Protest "Za nezavisnost od koverti"


- Na ovaj način, kako je objašnjeno, prekinut je njihov višednevni protest, a roditelji su nakon razgovora u Kabinetu premijera odustali od najavljenog protesta ispred Ministarstva prosvete. Vlada podržava sistemska rešenja koja su deo agende resornog Ministarstva, ali do njihove operacionalizacije iskoristiće se mogućnosti koje predsedniku Vlade stoje na raspolaganju - „tvitovala“ je Vlada.



Pratite nas i putem iOS i android aplikacije