POŽAR U STUDIJU: Stradale prostorije RTV Tuzlanskog kantona

Tanjug

20. 07. 2019. u 14:58

Navodi se da će tačan uzrok izbijanja vatre biti utvrđen naknadno, a prema prvim informacijama nastala je velika materijalna šteta

ПОЖАР У СТУДИЈУ: Страдале просторије РТВ Тузланског кантона

Foto: Depositphotos

U prostorijama zgrade Radio-televizije Tuzlanskog kantona (RTV TK) u Tuzli izbio je požar u kojem je u potpunosti uništen veliki studio iz kojeg se emitovalo nekoliko emisija, javlja klix.ba.


Navodi se da je jutros oko 9 i 30 sati u studiju B izbila vatra, a u požaru nije bilo povređenih osoba.



Sarajevski sajt navodi da su vatru lokalizovali pripadnici profesionalne vatrogasne jedinice u Tuzli, a očekuje se i dolazak ekipe Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona koji će obaviti uviđaj.


Navodi se da će tačan uzrok izbijanja vatre biti utvrđen naknadno, a prema prvim informacijama nastala je velika materijalna šteta.


Uništeni studio se nalazi u prizemlju zgrade, a nakon kratkotrajnog prekida ponovo je uspostavljeno emitovanje radijskog i televizijskog programa RTV TK.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije