VELIKA TRAGEDIJA U SRPCU: Brzina odnela tri života
06. 07. 2019. u 11:37
Stravična saobraćajna nesreća u RS, u zoru, oko 3.30 na putu Srbac - Laktaši u naselju Kukulje. Nastradali mladići Milan Golubović (24), Saša Kudra (24) i Mišo Vujmilović (25)

Vozilo u kome su bili mladići gotovo je neprepoznatljivo / Foto Privatna arhiva
LAKTAŠI su zavijeni u crno. Milan Golubović (24), Saša Kudra (24) i Mišo Vujmilović (25), sva trojica sa teritorije ove opštine, poginuli su jutros, u zoru, u teškoj saobraćajnoj nesreći kada su "sitroenom C5" sleteli s puta.
Tragedija se dogodila oko 3.30 na lokalnom putu u selu Kukulje kod Srpca. Prema nezvaničnim informacijama, mladići su se vraćali kući iz noćnog provoda u Srpcu. Vozili su prema Laktašima, kada je vozač, najverovatnije zbog prebrze vožnje, izgubio kontrolu nad automobilom, sleteo u kanal pored puta i udario u betonski propust za vodu. Od siline udara sva trojica su na mestu ostala mrtva.
Meštani, u šoku i neverici, svedočili su juče da ih je tokom noći probudio strahovito jak udar i da su pomislili da je grom udario u blizini njihovih kuća. Očevici pričaju da je prizor na mestu nesreće bio stravičan.
- Od siline udara dva mladića su ispala iz vozila, dok je treći ostao zaglavljen u smrskanom automobilu iz kojeg su ga izvukli vatrogasci. Pomoći im nije bilo - priča za "Novosti" očevidac uviđaja.
Upravo zbog toga u policiji i tužilaštvu nisu mogli da potvrde ko je od stradalih upravljao automobilom, što će biti predmet dalje istrage. Tragovi na mestu nesreće ukazuju da je uzrok tragedije prebrza vožnja, a veruje se da je automobil pre sletanja išao brzinom većom od 100 kilometara na sat.
- Delovi automobila bili razbacani u krugu od gotovo 50 metara - navode u istrazi.
Očevici govore i da je "sitroen C5" izgledao kao da je na njega pala bomba, da je bio rasturen do neprepoznatljivosti i da je izgledao kao hrpa gvožđa.
- Nikada ništa slično nisam video u životu. Jedan točak je, pri udaru, otpao s vozila i u letu prekinuo strujne žice, a potom udario u krov kuće, na kojoj je polomio crepove - kaže naš sagovornik.
Maja Đaković Vidović, portparol Okružnog javnog tužilaštva u Banjaluci, potvrdila je da su nastradala tri mladića, navodeći da je uviđaj izvršila dežurni tužilac Gordana Mijatović i policijski službenici Policijske stanice Srbac.
- Tužilac je naložio preduzimanje svih istražnih radnji, mera i veštačenja radi utvrđivanja svih okolnosti i uzroka ove saobraćajne nesreće - rekla je Đaković Vidovićeva.
Mesto nesreće i betonski propust za vodu u koji se zakucao "sitroen" / Foto O. Nikičević

ČESTI UDESI
MEŠTANI Kukulja kažu da je deonica lokalnog puta od Razboja do Laktaša postavljena na odbrambenom nasipu od Vrbasa i da ovde gotovo da nema krivina:
- Na toj deonici se vozi dosta brzo. To pogoduje razvijanju trkačkih strasti, posebno kod mladih i neiskusnih vozača, pa nisu retke saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom.

DAN ŽALOSTI
NAČELNIK Opštine Laktaši Ranko Karapetrović kaže da su zbog tragedije otkazane sve planirane manifestacije u Laktašima, kao i tradicionalni Ivanjdanski zbor u Kukuljama. Na dan sahrane trojice mladića u Laktašima će biti proglašen Dan žalosti.
Dragan RS
06.07.2019. 11:50
Velika tuga...Jadne majke.
Majko sveta...sta se to desava...
Zasto srljamo u smrt?
Boze sta je ovo?Citroen c5 je jako bezbedno auto.Velika je to brzina bila,kad su jadni na licu mesta ostali mrtvi.Boze,Boze mladi pamet uglavu,vozite propisno da se ovako nesto nedogadja.Saucesce familiji!
Gospode, nama neprijatelji, ni ratovi nisu problem, izgibosmo po putevima! Bog dušama da prosti!
Komentari (10)